Із приходом тепла до українських лікарень почали масово звертатися люди, які стали жертвами кліщів.
Про це пише ТСН.
На початку травня кліщі особливо активізуються, адже після затяжних холодів вони шукають поживи і можуть вичікувати свою жертву у траві до 10 років.
Кліщі – збудники небезпечних вірусів, на небезпеку наражаються як дорослі, так і діти.
«Це зазвичай підколінні, пахвинні, пахвові ділянки, під вухами, у дівчат – під бюстгальтером. Тобто він іде, тут є перепона і він починає пити кров. Вони дуже терплячі, можуть сидіти в траві від 5 до 10 років не їсти, а чекати на зустріч саме з вами», – зазначає лікар-хірург Віктор Сидоренко.
Водночас медики закликають українців не намагатися здерти з себе кліща, якщо він вже почав пити кров, адже цим можна тільки погіршити ситуацію. Лікарі застерігають, що більшість народних методів не працюють, тож спробуйте обережно, щоби не роздушити, витягнути кліща, поволі розкручуючи в один бік. І обов’язково завезіть його до лабораторії, адже ці кровопивці можуть бути небезпечними.
Експерти також підтвердили, що зменшити ризик неприємної зустрічі з небезпечним кровопивцею допоможе дотримання елементарних правил: одягати до лісу максимально закритий одяг і користуватись спреями для захисту від укусів комах та кліщів.