Найбільшим багатством кожної країни є його народ, а основне завдання влади полягає у створенні оптимальних умов для повноцінного розвитку людини, родини, суспільства.
Однією з найбільших проблем для молодих українців сьогодні є квартирне питання. Більшість молодих родин, які потребують поліпшення житлових умов, не мають можливості отримати доступ на ринок житла без бюджетної підтримки. Відтак, проблема забезпечення молодих сімей житлом залишається дуже актуальною як для нашої держави в цілому, так і Волинської області зокрема.
Станом на 01.07.2017 у Волинському регіональному управлінні молодіжного фонду на обліку перебувають 394 молоді родини та одинокі молоді громадяни, які потребують покращення житлових умов.
За даними дослідження Державного інституту розвитку сім’ї та молоді «Становище студентської молоді України» 62 відсотки опитаних вважають, що «надання житлових кредитів молоді» є тією програмою, яку органи державного управління повинні реалізувати в першу чергу.
У 2012 році Урядом України було розроблено та затверджено Державну програму забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки (далі – Програма), яка виявилась ефективним і дієвим інструментом для забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян житлом. У рамках Програми затверджені та діють також понад 130 місцевих програм, відповідно до яких українська молодь має можливість придбати житло у кредит на пільгових умовах.
Завдяки Програмі вже 287 волинських сімей, у тому числі 112 за рахунок коштів місцевих бюджетів, отримали пільгові довгострокові кредити на будівництво, реконструкцію або та придбання житла на загальну суму 34,6 млн грн, з них близько 10 млн грн – це місцеві кошти.
Обсяг коштів, що був спрямований на будівництво, реконструкцію та придбання житла у рамках обласної довгострокової цільової програми «Житло для молоді» на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням Волинської обласної ради № 18/4 від 05.04.2013, становить 3187,90 тис. гривень. Ще
1237,07 тис. грн було додатково залучено з Державного бюджету на умовах співфінансування.
Вищезазначена Програма є соціально орієнтованою та слугує вагомим чинником покращення демографічної ситуації в області. За час дії Програми у родинах, які отримали житло за рахунок кредитних коштів, народилося 163 діток.
Однак, відсутність фінансування Програми з державного бюджету протягом останніх трьох років звела її дієвість практично нанівець.
Зважаючи на викладене, Волинська обласна рада просить відновити фінансування Державної житлової програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», а також продовжити дію цієї Програми на наступні роки.
Підтримно на 16 сесії
Протокол голосування