Волинській лікарні привезли дві вантажівки ліків та обладнання. На ньому вже зробили першу операцію

Волинська обласна клінічна лікарня отримала дві вантажівки благодійної допомоги з Німеччини. Це ліки, інструменти, ліжка та операційний рентген-монітор загальною вартістю приблизно 400 тисяч євро.

Медичному ж закладу ці речі дісталися безоплатно завдяки роботі благодійної організації «Відродження України», – розповів її президент Анатолій Капустюк.

Організацію створили ще у 2014 році. На якийсь час в останні роки вона призупинила роботу. Однак із початком повномасштабного вторгнення російської армії в Україну її діяльність довелося активізувати. Так, окрема команда волонтерів працює у Берліні, де налагоджує зв’язки з організаціями та небайдужими людьми, які готові допомогти Україні.

Що привезли і як це може допомогти

Днями велика партія гуманітарної допомоги приїхала до Луцька.

«З цього всього при потребі можна було відкрити ціле нове відділення лікарні», – каже Анатолій Капустюк.

Директор Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар розповідає, що ця допомога підсилить хірургію.

Отримані ліки – це: антибіотики, гепарини (препарати для профілактики утворення тромбів), кровоспинні, дорогі препарати для наркозу, інсулін.

«В умовах воєнного стану вони вкрай необхідні, адже в хірургії, особливо в такі часи, все повинно бути під рукою», –  наголошує керівник лікарні.

Під час вивантаження гуманітарної допомоги

30 функціональних ліжок розподілили між відділеннями. Вони слугуватимуть післяопераційним тяжким хворим, адже змінюють положення, підіймаються до рівня каталки і тим самим полегшують перекладання хворого. Частина замінятиме собою і ліжко, і каталку. Це дозволятиме хворих із травмами хребта, зокрема шийного відділу, тазу, менше перекладати з місце на місце.

Інструменти ж призначені для хірургії кінцівок та суглобів.

«Це дороговартісне делікатне обладнання, яке часто виходить із ладу і потребує заміни. А такі речі потрібні постійно, бо за рік ми виконуємо приблизно тисячу втручань на кістках та суглобах», – наголошує Олександр Дудар.

У майбутньому частина інструментів може допомогти розвивати напрямок хірургії кисті.

Найбільш цінне надбання – операційний рентген-монітор, що показує зображення в режимі реального часу. В середньому новий такий коштує у межах семи мільйонів гривень.

«Такі прилади в лікарні були, але їх замало. Ми використовували ці апарати в хірургії печінки та кардіохірургії, де потрібно було бачити хід каменів, судини. На хірургію кісток їх уже не вистачало – там використовувались старіші рентген-апарати з великою затримкою між знімком і власне отриманням зображення.

Тепер же завдяки моніторингу в режимі реального часу тривалість операцій на кістках можна скоротити в середньому на 30-60 хвилин. Це важливо не лише в сенсі логістики, а й тривалості анестезії. Чим коротша операція, тим менше ризиків для здоров’я пацієнта і тим менша крововтрата.

Якщо, не дай Боже, в нас будуть пацієнти з кульовими та осколковими пораненнями, цей рентген-монітор теж стане у нагоді», – каже Олександр Дудар.

«Від себе і від пацієнтів висловлюю вдячність Анатолію Капустюку та організації «Відродження України» за те, що допомагають і зміцнюють базу обласної лікарні. Ми ж, своєю чергою, гарантуємо високоякісну допомогу всім, хто звернеться», – додав він.

З допомогою цього рентген-монітору вже зробили першу операцію

Що вже зробили з цим обладнанням

26 квітня гуманітарну допомогу привезли, а вже наступного дня, 27 квітня, обладнання використали для першого хірургічного втручання.

Оперували 22-річного пацієнта, який впав із мотоцикла й отримав складний перелом ключиці зі зміщенням, – розповів завідувач відділення екстреної (невідкладної) допомоги Микола Пемпко.

Першу допомогу чоловіку надали в районній лікарні. В обласній же його знову обстежили і зробили спеціалізовану процедуру – ключицю зафіксували пластиною. Час операції завдяки новому рентген-монітору вдалося скоротити щонайменше на 30 хвилин.

Приймальне відділення обласної лікарні нещодавно пережило глобальну реконструкцію. Тепер медичний заклад надає не лише планову, а й екстрену допомогу. Оперувати пацієнтів можуть просто у приймальному відділенні, на першому поверсі.

***

Анатолій Капустюк каже, що ця гуманітарна допомога стала можливою завдяки співпраці з Асоціацією українців в Німеччині, мережею лікарень Johanniter, аптек KaDeWe, організацією «Фармацевти без кордонів» та компанією Noweda.

Благодійна організація Відродження України висловлює подяку за надану допомогу: 

Професору, лікарю клініки травматології та ортопедії Регенсбурзської лікарні братів милосердя Бернду Фюхтмаєру;

Професору Конраду Бальдамусу та його команді Матіасу Беккеру, директору лікарні Johanniter GmbH в місті Берлін, пані Вів’єн Воіг, Міхаелю Шмідту, Франку Бокеру;

Пану Хуберуку, представнику лікарні Johanniter у місті Штендаль

Пану Бальтесу, представнику лікарні Johanniter у місті Бонн

Пану Адаму, представнику лікарні  Johanniter у місті Тройєнбрітцен

Пану Льору, представнику лікарні Waldkrankenhaus у місті Бонн

Пану Шнайдеру та пану Фритцу, представникам приватної лікарні у місті Штутгарт 

Пані Абаєвій, представниці аптеки KaDeWe у місті Берлін

Пані Людмилі Млош, голові Центральної  Спілки Українців в Німеччині (ЦСУН) у місті Берлін 

Асоціації Фармацевтів без кордонів у місті Берлін 

Компанії Ахорн Менеджмент (AHORN Management GmbH) у місті Берлін

Компанії Клінге Фарма (Klinge Pharma GmbH) у місті Хольцкірхен

Також висловлюють теплі слова подяки:

Доктору Мартіні Гехард/ Dr. Martina Gerhardt

Аннеті Монтіоє / Annett Montjoie (Noweda)

Нікласу Гротемаєру / Niklas Grotemeyer (Noweda)

Каті Утшіг / Katja Utschig

Володимиру Ошерову /Vladimir Osherow 

Павлу Гітіну / Pavel Gitin

Уті та Манфреду Шульце / Uta und Manfred Schulze

Усе це було б неможливим без роботи команди «Відродження України» в Берліні:

Віце-президента Благодійної організації «Відродження України» в Німеччині Олени Ейнгорн.

Волонтерів: Луіса Вінкентія Норієга Адріансена, Аліни Щетініної, Романа Сови та інших...
Підписання актів прийому-передачі
Анатолій Капустюк та Олександр Дудар


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Лучани передали позашляховик, тепловізор та засоби захисту для бійців на передову. ФОТО
Наступна новина У Володимирі сьогодні прощатимуться із загиблим Героєм
Схожі новини