Волиняни більше хворіють на застуду, ніж минулого року. Лікарі назвали причину

Фото ілюстративне

На Волині цього року, окрім коронавірусу, фіксують значно більше застуд, ніж минулого року.

Волинський обласний лабораторний центр МОЗ повідомляє, що за минулий тиждень гострими респіраторними інфекціями захворіло понад 6 тисяч мешканців області. Це на 27% більше, ніж за аналогічний тиждень минулого року і на 35% більше, ніж зараз в середньому в Україні.

«Перший» запитав у фахівців, чому застуд побільшало та чи може бути причиною недіагностований коронавірус.

Наталія Янко, директорка Волинського обласного лабораторного центру МОЗ:

«Сезонний підйом захворюваності – це нормально. Але люди зараз більше насторожені, більш уважні до свого здоров’я. Якщо раніше з симптомами застуди просто йшли додому, думаючи: «Ай, якось пересиджу», то зараз частіше звертаються до лікарів і відповідно ставиться більше діагнозів. Якщо ж є підозра на COVID, ці пацієнти потрапляють в окрему статистику. Мені здається, причина саме в більшій настороженості».

Тетяна Трач, директорка Луцького міського центру первинної медичної допомоги №2:

«Я б не брала на себе сміливості говорити, що причиною може бути недіагностований COVID. Я з цим не погоджуюсь. Наявність COVID не анулювала усіх інших захворювань, які були знайомі людству багато років. З появою коронавірусу нікуди, на жаль, не зникли інфаркти, інсульти, аденовіруси.

Ковід має свої специфічні клінічні прояви. І лікар, працюючи з пацієнтом, збирає анамнез, скарги, встановлює підозру на COVID. Зважаючи на те, що до 30% ПЛР-досліджень можуть мати хибно негативні результати, згідно з нормативними документами, сімейний лікар має право встановити діагноз COVID навіть при негативному результаті аналізу, але при типових симптомах.

Тут потрібно розуміти людську психологію. У 2018-2019 роках без знання про COVID, помітивши нежить, чхання чи температуру, людина просто залишалась вдома або йшла на роботу, прийнявши жарознижувальні. Зараз же паніка і страх, що це COVID, зробили так, що звернень стало більше.

Раніше в медзаклади з застудою в основному звертались ті, кому потрібно було офіційне звільнення від роботи. Якщо ж людина працювала сама на себе, вона умовно відлежалась 3 дні, напилась чаїв, наїлась лимонів і пішла далі працювати, нікуди не звертаючись. Тепер захворюваність офіційно є більшою через більшу кількість звернень.

Ще один момент – ПЛР-тест ще нікого не вилікував. Пам’ятаєте, завжди восени з’являються білборди «Захворів? Залишайся вдома»? Давайте почнемо з відповідальності кожного. Неважливо, що ти розносиш – грип, коронавірус, аденовірус, сифіліс – ти відповідальний за те, що розповсюджуєш. Ти ж знаєш, що це маєш. Чому тоді несеш в люди?

Є похибки і в державних, і в приватних лабораторіях, але принцип не розносити інфекцію, якщо є симптоми, залишається».


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку бельгійці хочуть виготовляти матрацні чохли. Шукають приміщення для бізнесу
Наступна новина На Волині зник 30-річний чоловік. Пішов з дому ще 28 жовтня
Схожі новини