У Луцьку триває збір підписів за відкликання з міської ради п’ятьох депутатів. Йдеться про обраних від «Солідарності» Олександра Козлюка та Євгена Ткачука, екс-радикалів Сергія Булу, Аркадія Соломатіна та Костянтина Петрочука.
Ці вихідні були «гарячими» - в кількох мікрорайонах Луцька встановили палатки для збору підписів. Головною причиною для відкликання депутатів активісти називають те, що вони 15 березня цього року порушили ЗУ «Про місцеве самоврядування», проголосувавши за зміну секретаря Луцької міської ради, підтримавши кандидатуру Ігоря Поліщука.
Який політичний сценарій можливий у випадку відкликання обранців громади, «Перший» поцікавився у політичного експерта Михайла Находа.
Політолог каже, аби забрати повноваження у депутатів-«зрадників», як називають їх виборці, згідно законодавства достатньо трохи більше 1500 підписів лучан, при чому не лише тих, які проживають у виборчих округах згаданих обранців.
«Думаю, зібрати таку кількість підписів не буде проблемно. Але останнє слово за центральними органами партій, яку представляють депутати, від яких вони балотувалися. Людські голоси - це підстава для відкликання», - пояснив Михайло Наход.
«Чи не поглибить це політичної кризи, яка склалася у місті?», - цікавимося у експерта.
«Так вони ж дали старт політичній кризі, тому нехай відповідають за свої вчинки… На центральному рівні відкликати депутата важче, на місцевому – легше. Тому Луцьк може стати гарним прикладом і нагадуванням для тих політиків, які звикли безкарно грати в політичні ігри», - зауважив Михайло Наход.