Від літньої спеки дуже часто псуються продукти. Це не тільки б'є по нашому гаманцю, а й шкодить здоров'ю. Що треба робити, щоб не отруїтися в дорозі несвіжої куркою, ковбасою чи рибою, пише «Сьогодні».
Влітку багато хто вирушає в довгі подорожі, і питання збереження продуктів у спеку дуже актуальне. Сьогодні в магазинах можна знайти все необхідне для перевезення продуктів навіть на довгі відстані: автохолодильники, сумки-контейнери, акумулятори холоду (плоскі герметичні контейнери, які треба покласти в морозильну камеру – і вони допоможуть зберегти свіжість).
Але якщо ви подорожуєте раз на рік, навряд чи є великий сенс в придбанні цих досить дорогих пристосувань. Тим більше що і без них є кілька способів зберегти найпопулярніші в дорозі продукти.
Всі і самі знають, що курка, яйця, картопля, відварені напередодні, «проживуть» набагато довше, якщо загорнути їх у фольгу. Ковбас (варто віддати перевагу сирокопченій або в'яленій) це теж стосується, але буде краще, якщо ви ще додатково змажете її рослинним маслом.
Яйця з нетріснутою шкаралупою у вареному вигляді можуть зберігатися два-три дні. Але це за кімнатної температури. Розраховувати на успіх, що в поїзді не буде духоти, не варто, тому ці швидкопсувні продукти треба з'їдати в першу чергу. Якщо ж все-таки хочеться залишити курочку про запас, подбайте про те, щоб одягнути її в «шубку». Візьміть пакет або сумку, прокладіть дно і боковини щільною тканиною. Далі беремо курку/картоплю/яйця, загорнуті у фольгу, і пакуємо їх в поліетиленовий пакет. Потім обертаємо згорток кухонним рушником і відправляємо в сумку. Чим більше разів ви повторите процедуру обгортання продукту, тим довше він збережеться свіжим. І рідше діставайте їжу з «укриття» – з кожним відкриттям пакету з нього буде йти холод.
А щоб закріпити успіх, варто вдатися до таких хитрощів: наповніть пластикову пляшку (будь-якого об'єму) водою, відправте її на ніч в заморозку. На ранок покладіть крижану пляшку до запакованих продуктів і щільно укрийте – імпровізований холодильник готовий.