«Ви вже вибачте, але я так думаю». Як часто ви говорите цю фразу? Вкладаєте у неї якесь значення? Напевно, ви часто помічали за собою, що не можете відмовити іншим людям, категорично сказати «ні», наполягти на своєму. У деяких випадках це, звісно, дуже добре, адже ви легко йдете на поступки, компроміси, не любите конфліктних ситуацій.
Навіть, якщо ви висловлюєте своє незадоволення, власну думку, завчасно вибачаєтесь, ніби боїтеся, що вас почнуть засуджувати або недолюблювати. Оточуючі люди це відчувають, ваша компромісність, не завжди ваша перевага, часто навпаки – слабинка. Як кажуть, вам можуть «вилізти на голову», якщо вчасно не показати свій характер.
Так в яких випадках все ж варто уступити, а в яких навпаки не вибачатись і стояти на своєму?
Ми пропонуємо перелік порад, які допоможуть вам вирішити це складне питання.
1.Не вибачайтесь за свої потреби
Усі ми люди, і у всіх свої потреби. Це не лише їсти, спати, відпочивати, з цим і так все зрозуміло. Ніхто не має права зазіхати на ваші права. Але, якщо вас щось не влаштовує, не подобається, дратує, суперечить вашим поглядам, ні в якому разі не мовчіть, а тим більше не вибачайтесь за принесені вам же незручності. Нехай люди рахуються і з вашою думкою теж.
2.Не вибачайтесь за свій успіх
Ви багато працюєте, у вас все прекрасно вдається, вашій наполегливості і цілемспрямованості можна тільки позаздрити. І тут довгоочікуване підвищення – посада, про яку мріяли давно і, зрештою, на яку гарували цілими днями. Ви зайняли чиєсь місце? Ні і ще раз ні! Ніколи про це не думайте, ви працювали і досягли успіху чесним шляхом. Перед своїми колегами не потрібно вибачатись, пам`ятайте, ви це заслужили.
3.Не вибачайтесь, якщо ви «не в тренді»
Ви не бачили «Гру престолів»? Такі люди ще існують? Так, існують, якщо ви відноситесь до групи цих осіб, не комплексуйте. Це вибір кожного, вам не обов`язково починати дивитись серіал, бо так роблять всі. Порадьте щось на свій вибір, можливо, ваш улюблений «Декстер» теж припаде комусь до душі.
4.Не вибачайтесь, якщо не відповідаєте чиїмось очікуванням
Чомусь розчарувати когось ми боїмося найбільше в світі, особливо, якщо це стосується друзів, батьків, коханої людини. Але це нормально не повністю виправдовувати чиїсь очікування, ви людина, ви самі вирішуєте, що і як краще для вас. Якщо повністю підлаштовуватись під інших, люди самі стануть розпоряджатись вашим життям. Не робіть такої помилки!
5.Не вибачайтесь за свою недосконалість
Наші недоліки часто бувають перевагами, завдяки їм ми не ідеальні, зате унікальні. Потрібно вміти визнавати свої недоліки, але не дозволяти іншим акцентувати на них увагу. Через певні риси ми можемо відштовхувати одних, але притягувати інших людей. Не забувайте про це!