У Запорізькій області орендарів автівок на єврономерах оштрафували на загальну суму 1,6 мільйонів гривень. Це — вже не перший випадок мільйонних штрафів, які почали виписувати відповідні служби України особам, які порушують митне законодавство, використовуючи автомобілі європейської реєстрації більше покладеного терміну.
Нагадаємо, Кабмін готовий дозволити реєстрацію автомобілів на європейських номерах в Україні. Ці норми передбачені відповідним законопроектом. Загалом з початку року у Верховні Раді зареєстровано вже чотири законопроекти, які би мали би вирішити проблему “євроблях” в Україні, проте жоден не задовольняє усі сторони конфлікту.
У деяких країнах, з яких завозять автівки, теж почали відчувати проблеми. Литва “відхрестилася” від розслідувань. Митниця цієї балтійської країни офіційно заявила, що не ініціювала ніякого розслідування транспортних засобів, зареєстрованих в Литві і використовуваних в Україні. А от в Польщі і Болгарії почалися перевірки фірм із іноземними власниками, в яких великий автопарк.
До речі, в Болгарії місцеві податківці теж боряться із «єврономерами», як і українські фіскали. Тільки на відміну ввезення в Україну литовських, польських і болгарських блях, в саму Болгарію «бляхи» везуть з Німеччини.
Також у даний момент в Польщі поставити на облік машину, співвласником якої є українець, практично неможливо. Багато страхових компаній просто відмовляють, а інші беруть максимальний тариф і страхують тільки довгостроково, мінімум на рік. А це по кишені не кожному нашому співвітчизників.
Німці неохоче передають свої автівки українцям через те, що усі транспортні засоби мають постійно перестраховуватися. Якщо Україна надішле запит, то на власників очікують не лише великі штрафи, але й річне ув’язнення. Наявність страхового поліса для німців дуже важлива. Тому, такі жорсткі закони, — одна з причин того, що, автівок з німецькою реєстрації в Україні мало.