В українських закладах позбавлення волі не зафіксували катувань у 2017 році.
Про це заявив заступник міністра юстиції Денис Чернишов, пише Національний превентивний механізм.
За його словами, у грудні в Україні завершив роботу Європейський комітет з питань запобігання катуванням.
– Мої слова можуть сприйматись як упереджені, тому ми спираємось на документи Червоного Хреста міжнародного або Європейського комітету з питань запобігання катуванням, який в грудні був у нас.
У жодній з відвіданих ними установ не було нарікань по застосуванню фізичної сили. Крім того, вони казали, що харчування, у середньому, задовільне. Тому я можу точно сказати, що у 2017 році тортур не було, – заявив Чернишов.
Втім, він не уточнював кількість випадків застосування фізичної сили в установах позбавлення волі.
– Ми повідомляємо прокуратуру про випадки застосування фізичної сили, є прокурорський нагляд, – сказав Чернишов.
Національний превентивний механізм нагадує, що у грудні 2017 року у Луцькому СІЗО після чотирьох діб перебування помер 25-річний хлопець Дмитро Листовничий.
Його рідні стверджували, що хлопця катували, вказували на побите обличчя, численні синці на тілі, вибиту ключицю та "дірку у голові".
Проте у виписці про смерть йшлося, що Листовничого була хвора печінка і він помер природною смертю.
Підкомітет ООН з питань запобігання катуванням зафіксував в Україні під час візиту в травні і вересні 2016 року безліч заяв про дії, які можуть бути класифіковані як тортури і жорстоке поводження.
Крім того, у звіті підкомітету наголошували, що Україна повинна створитинаціональний реєстр заяв про тортури.
Українські правозахисники неодноразово наголошували, що попри те, що Україна ратифікувала Загальну декларацію з прав людини, Європейську конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод, Конвенцію ООН проти катувань та інші міжнародні документи, які прямо забороняють тортури, практика їх застосування все ще існує в Україні.