Солодкувато-кислуватий на смак чайний напій яскраво-червоного кольору знайомий всім. Це напій каркаде, який готують із сушених навколоцвіть квіток розелли (гібіскуса).
Каркаде також називають "суданською мальвою", який можна пити як в холодну пору у гарячому приготуванні, так і навпаки, – пише 24 канал.
Пропонуємо вам 5 беззаперечних причин, чому вам варто щодня вживати цей смачний та дуже корисний напій – каркаде.
Для здоров'я серця
У пелюстках гібіскуса містяться речовини антоціани, які мають Р-вітамінну активність. Вони сприяють зміцненню стінок кровоносних судин, регулюючи їх проникність. Тому напій корисний при проблемах із судинами.
Каркаде не варто пити тим, у кого сильно знижений артеріальний тиск, оскільки він його значно понижує.
Для шлунку
Чай з пелюсток гібіскуса дуже добре впливає на роботу шлунково-кишкового тракту і печінки, сприяє кращому виробленню жовчі та має антибактеріальну дію.
Чай каркаде не рекомендують пити людям, у яких гастрит з підвищеною кислотністю і виразка шлунку, оскільки каркаде має властивість підвищувати кислотність.
Для імунітету
Вітаміни і мікроелементи, які містяться в каркаде, покращують імунітет, підвищують опірність організму до простудних захворювань та зменшують нервову напругу.
Для очищення
Гібіскус має м'який проносний ефект і при вживанні напоїв з каркаде поліпшується травлення та нормалізується "стілець".
Для втамування спраги
Каркаде набув популярності в арабських країнах завдяки своїй властивості швидко і з користю втамовувати спрагу, як в гарячому, так і холодному вигляді.
Як заварити чай каркаде:
Такий чайний напій готується як і будь-який інший чай: візьміть 1 чайну ложку пелюсток, залийте склянкою гарячої води і за смаком додайте цукор.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.