За прогнозами, в Україні курс долара до кінця 2020 року утримуватиметься на рівні 26-27 гривень.
Про це сказав старший економіст Ukraine Economic Outlook, викладач макроекономіки бізнес-школи МІМ-Київ Михайло Кухар, виступаючи в авторському проекті Романа Скрипіна Skrypin.ua.
Зараз, констатує він, існує дуже малий попит населення на долари при надмірній пропозиції.
«Ми маємо абсолютно парадоксальну ситуацію, коли попиту на долари не достатньо, а пропозиція іде. У людей немає стільки гривень, щоб скупити усю ту пропозицію валютної виручки, що надходить у країну», – каже експерт.
На його думку, тут певну роль зіграли зовнішні платежі.
«У нас є 8 млрд доларів виплат зовнішнього боргу, це немало. Менше, ніж минулий, але все ж немало для країни, яка звикла сплачувати 2-3 млн на рік. Це піковий рік, але завдяки колегам з Міжнародного валютного фонду 3 ми вже заплатили, 5 до кінця року мусимо заплатити. І кредит від МВФ у нас буде більше 5 млрд. Ще Євросоюз дає мільярд. Ще Світовий банк дає мільярд. Ще понад мільярд технічної допомоги від уряду США (те, що приходить на боротьбу з ковідом)», – перелічує Михайло Кухар.
«Словом, повністю позитивний платіжний баланс. Ми рахували його від 0 до +1 млрд. Зараз покращуємо прогноз до +2,6 млрд притоку валюти у країну за цей рік», – каже економіст.
Читати також: Пенсія у спадок. Банкір розповів, як це можуть зробити в Україні
Також він спрогнозував, що відбуватиметься із курсом долара до кінця року. Свої висновки експерт зробив на основі аналізу ціни на нафту, газ і енергетичне вугілля.
«Упав барель. І ми розуміємо, що ми як країна-чистий імпортер нафти і газу мали б мати із цього якийсь зиск. Ми порахували: Україна витрачає за трьома позиціями – на імпортний газ, нафту та енергетичне вугілля – 12 млрд доларів щороку», – зазначив економіст.
За його словами, зараз барель коштує 27-30 доларів, тобто найдешевше за останні 20 років. Ціна на газ – від 50 до 100 доларів до тисячу кубометрів. Впала ціна і на енергетичне вугілля.