Чи знали ви, що соуси, які ми знаємо під торговою маркою «Торчин», у Європі також мають інші назви? А як ви думаєте, чого у продукції «Торчина» більше – кетчупів чи майонезів? І чому раптом у Торчині стали робити не тільки майонези, а й майонезні соуси?
...Під час першого бізнес-ланчу, який у Торчині організувала «Волинська економічна ліга», керівники волинських ОТГ відвідали місцевий завод Nestle. Виробництво продукції, відомої сьогодні під торговою маркою «Торчин» тут відкрили ще в 1994 році, а з 2003-го завод працює у складі швейцарської корпорації Nestle.
Під час ексурсії вдалося дізнатися кілька цікавих та маловідомих фактів про завод.
1. Першою продукцією, яку випускав «Торчин-продукт», була солодка газована вода.
Спершу підприємство займалось виробництвом газованої води під назвою «Дональд Дак». Проте уже через кілька місяців на завод прийшов лист із Австралії, у якому волинян просили підтвердити правомірність використання цієї торгової марки. Щоб не доводити ситуацію до конфлікту, вирішили змінити марку, назвавши продукт за місцем виробництва.
Виробництво майонезів, кетчупів та гірчиці розпочалось тут лише в 1995 році.
2. «Торчин-продукт» першим в Україні почав випускати продукцію в упаковці «дой-пак».
Це – особливий вид вакуумної упаковки, котра виглядає як пластиковий пакет з дном, що дозволяє наповненій упаковці стояти. До «Торчина» таку упаковку в Україні зовсім ніхто не використовував. Навіть у Європі її застосовувавли тільки для фасування соків і сипучих продуктів.
3. На заводі у Торчині виготовляють соуси не тільки під торговою маркою «Торчин».
Тут також роблять продукцію іноземних брендів: Winiary для Польщі, Thomy для Швейцарії, Maggi для інших країн Європи.
Кетчуп Winiary, який готують для Польщі, має ідентичний склад та рецептуру, як кетчуп «Торчин». Вони відрізняються лише упаковкою.
4. Продукцію, яку виготовляють у Торчині, експортують у тому числі в Росію.
Зокрема, під час візиту в цех журналісти помітили упаковку заправки для борща із написом російською мовою. Представники заводу підтвердили: це – для Росії.
5. Більше половини всього виробництва ТМ «Торчин» – це кетчупи.
Торік «Торчин» почав виготовляти перший в Україні кетчуп без крохмалю. Кажуть, це цілком натуральний продукт, але самі виробники не можуть його таким називати через те, що в Швейцарії цукор і сіль (які є складниками кетчупа) не вважають стовідсотково натуральними інгредієнтами.
6. Майонезні соуси почали виготовляти через поширення серед українців здорового харчування.
Ці соуси менш жирні за майонез, який втрачає популярність.
7. Для європейських споживачів у Торчині готують кулінарні соуси, які призначені для готування страв без олії.
Вони дуже популярні в Німеччині, але поки не доступні для українців. Вітчизняні супермаркети поки не готові їх продавати, адже ціна за одиницю мала б бути – приблизно 80 гривень.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.