Голови волинських ОТГ зустрілися у Торчині на першому спільному бізнес-ланчі. Говорили про якість води у сільських школах, енергетичну рослину міскантус, прокурорські «наїзди» та шукали шляхи, як разом боротися з цими та іншими типовими для усіх громад проблемами.
Цей захід – ініціатива створеної у лютому цього року «Волинської економічної ліги», куди ввійшло 12 керівників ОТГ Волині.
На зустріч запросили представників бізнесу, які запропонували проекти для співпраці.
Працівники Волинської дирекції «Укргазбанку» розповіли про активне «зелене фінансування». За їхніми словами, банк наразі має багато програм, які спрямовані на ефективне використання енергоресурсів.
Ще одна проблема, яку взялися разом вирішувати – неякісна вода у соціальних закладах: школах, садочках, амбулаторіях. Фірма «ВТ Аква-Плюс» запропонувала безкоштовно провести аналіз води в таких установах, аби надалі визначити, яким шляхом її можна очищати.
Про співпрацю домовилися також із фірмою «Агро-Еко-Актив». У планах – вирощування на Волині біоенергетичної рослини – міскантуса, яка є дешевою сировиною і може стати альтернативою газовому опаленню. За попередніми планами, завод із переробки має з’явитися у селі Вишнів Любомльського району. Крім того, потрібно буде близько 5 тисяч гектарів землі, щоб виростити належну кількість сировини для безперебійної роботи цього заводу.
Поспілкуватися із головами ОТГ на бізнес-ланч приїхав голова патронатної служби Волинської ОДА Валерій Криворог.
«Після кожної нашої зустрічі ніби всі: «ура-ура-ура» і побігли виконувати те, про що домовились. Але потім всі розходяться по своїх закутках і забувають, що треба працювати разом. Хотілося б, щоб ви відносились до цього більш серйозно», – зауважив він.
Присутні пояснили часткову пасивність, мовляв: відпустки, літо, політичний неспокій… Але представник ОДА наголосив, що поки ситуація в державі не визначена і громадам «світять» вибори, керівники ОТГ повинні навпаки працювати із подвійною силою.
На завершення представники громад обговорили ще кілька спільних проблем: перевірки екологів і мільйонні штрафи за проблеми, які роками не вирішувались і тепер неможливо «розрулити» за кілька місяців; активний інтерес прокуратури, яка почала масово закидати громади запитами; землі, які були в державному запасі і які мали б передати громадам, але поки так і не передали. Присутні домовилися: щойно Президент призначить нового керівника ОДА, будуть просити про зустріч і піднімати усі ці питання.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.