«Мені у свою». Нащо лучани носять з собою чашки

«Мені у свою». Нащо лучани носять з собою чашки

Вулична кава міцно вкоренилась у звички лучан. На вулицях, у скверах і парках – сотні людей з брендованими паперовими стаканчиками. 

Поряд з цим є чимало людей, які користуються багаторазовими чашками і навіть у кав’ярнях купують напої у власний посуд. І питання тут не лише у турботі про довкілля, а й у комфорті.

 

«Перший» разом з мережею магазинів «Сім23» розпитав лучан, чому вони носять з собою горнятка.

Андрій та Ольга Сіруки

Власник агентства інтернет-маркетингу ARTEFACT.St, 32 роки та консультантка з грудного вигодовування, 33 роки

Ольга

«Якось я побачила у психолога в Інстаграмі фото чашки і подумала, що випиваю по дві кави в день, а це – два стаканчики з кришками. Уявила, яка гора утворюється за рік! Згодом купила собі багаторазовий стакан у кав’ярні Starbucks закордоном за 2,5 євро. Ще одна мотивація користуватись ним – це те, що в деяких кав’ярнях роблять дві гривні знижки, якщо приходиш зі своїм посудом. Виходить, що стакан окупився буквально за кілька тижнів, а я користуюсь ним уже півтора року.

Мені важливо було, щоб це не була термочашка, яка зберігає тепло. Люблю, коли напої швидко холонуть, і можна відразу їх пити. А ще він легкий і займає мало місця.

Всього маю чотири чашки. Якщо не встигаю помити одну, беру іншу.»

Андрій

«Я свій стакан навіть не мию. Баристи в кав’ярні погоджуються це зробити перед тим, як налити каву. Це плюс, бо коли їжджу з ним в машині, не маю змоги помити. Мій стакан ще й бамбуковий – супер-еко. Він дорожчий – коштував 12 євро в Бухаресті.

Коли я розповів в Фейсбуці про те, що ходжу зі своєю чашкою, дехто писав в коментарях, мовляв добре було б, якби заклади робили більшу знижку на каву – 5-10 гривень. Але, як на мене, це правильно, що вона символічна. Мотивація має бути в збереженні природи, а не грошах.

Взагалі в Європі такі кухлі всюди – в кафе, сувенірних магазинах. Все зроблено для того, щоб ти купив свій стакан, еко-торбину, а не складав покупки в пакет. Смітити там невигідно. Сподіваюсь, і в нас цієї культури буде більше».

Юлія Варченко

Перукарка, акторка театру «Гармидер», 25 років

«Спочатку я відмовилась від пластикових трубочок, побачивши відео, як вони вбивають черепашок і інших морських жителів. Тоді мені подарували багаторазову металеву трубочку. А потім подумала, що можна ходити зі своєю чашкою. Тепер маю їх чотири - одну звичайну велику і кілька маленьких для еспресо. Намагаюсь користуватись тільки ними і не купувати стаканчиків десь півтора-два роки.

Навіть, якщо на роботі клієнт хоче кави, я виходжу і купую в свої чашки. Заодно розповідаю, чому я це роблю. Більшість же думає, що одноразові стаканчики паперові, хоча вони з шаром пластику, який не розкладається.

Ця чашка – подарунок подруги, а інші шукала в Інстаграмі. Термочашки, які тримають тепло, і герметичні (тобто їх без проблем можна класти з напоєм в сумку і не боятись, що розіллється) можна купити за 350-400 гривень. Є простіші варіанти за 250.

Проблем з тим, щоб помити чашку, в мене нема. Там, де я працюю, завжди є вода.

Зараз вже є друзі, які хай і не купили чашку собі, але бачать мене і кажуть: «Ой, мене вже мучить совість за те, що я купив стаканчик з кришкою і трубочкою».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Зважте, будь ласка, рибу в… лоток». Як я не купувала пластику. ЕКО-КЕЙС

Богдан Климчук

Власник туристичного агентства «Патріот», 36 років

«Почалось все з того, що я поїхав в тур Скандинавією і побачив, що там всі ходять з чашками: половина – з термо, половина – зі звичайними. Мені це дуже сподобалось і я вирішив й собі так. Це було років сім тому, коли вулична кава у Луцьку тільки з’являлась.

Для мене термогорня – це спосіб пережити холодні дні і довгу дорогу. Літом я практично не користуюсь, а от в осінньо-зимовий період це незамінна річ. Наливаю напій вранці і ходжу цілий день сьорбаю. Не уявляю поїздки без термочашки. Особливо потягом. З чашкою ти собі можеш зробити чай, який хочеться, а не той, який є в провідника. Це і економія часу, і незалежність, і турбота про довкілля.

Конкретно ця чашка в мене вже років п’ять. Купував її на ALIExpress десь за 20 доларів. Вона добре тримає температуру. І хоч багато разів падала, досі ціла.

Люблю друзям дарувати термочашки, бо це хороша і практична річ. Також підсадив колег».

Марина Занюк

Засновниця модельного агентства MZM Agency, 37 років

«Я рідко купую вуличну каву, бо своя мені смачніша, та й знаю, що капучино додає зайвих сантиметрів на талії. А от в офісі користуюсь лише своїми чашками. Вони навіть підписані. З собою натомість ношу багаторазову пляшку для води. Паперовими чи пластиковими стаканчиками не користуюсь.

Я багато подорожую і бачу, що в Європі ходити зі своїм посудом і наповнювати його з кулерів – нормальне явище. Це і зручно, і екологічно.

Цю пляшку мені подарувало французьке модельне агентство, тому її ціну не знаю. Мені подобається форма і те, що її можна почепити на сумку.

Термочашки використовую, якщо їду на природу».

Олена Горбач

Майстриня з виготовлення пастили, 32 роки

«Моя історія стосунків з чашками почалась роки три тому – з народженням доньки. Коли ти даєш комусь життя, починаєш задумуватись, чи можеш подати гарний приклад, з’являється відповідальність. Так, можна думати, що маленькі діти ще нічого не розуміють і відкласти це питання, але ж не можна базу звичок змінити в один момент.

Зараз мені важливо жити в балансі з природою, правильно їсти. Намагаюсь весь свій побут перевести в багаторазовість: обминаю одноразовий пластик – пакети, стаканчики, плівку тощо, за покупками ходимо з лотками або банками, не їмо цукру.

Найкращі для мене – металеві термочашки, бо вони не вбирають запахів і не віддають в напій частинки мікропластику. До того ж такий кухлик можна покласти в сумку і не боятись, що щось розіллється. Весь день потрохи можна пити один напій.

Моя чашка падала енну кількість разів і нічого їй не сталося. Саме ця – подарунок, а інші я купувала в інтернеті. Тут, у Луцьку, вибір поки невеликий, але я думаю, з часом кав’ярні підхоплять тему».

Людмила Цапюк

Директорка з розвитку рекламної компанії «Тенета», 29 років

«Я не екоголічка. Хоча вдома ми сортуємо сміття і бачимо, як багато пластику збирається після кожного походу в магазин. Збільшувати його кількість аж ніяк не хочеться.

Однак головна мотивація переходу на чашки була навіть не в цьому. Я працюю в рекламі і у нас є корпоративна традиція – щороку на новий рік робити подарунки клієнтам. Зазвичай дарують пляшку шампанського. Але ми вирішили, що це ніяк не виокремлює нас, як рекламну компанію. Тому думали над подарунком, який і нагадуватиме про нас, і зігріватиме. Вирішили зробити брендовані термокухлі і один з них дістався мені. Коштувала вона близько 250 гривень.

Загалом в мене є чотири свої чашки, які я підбираю за настроєм. Всі вони термо. В інших не бачу сенсу, бо завжди поспішаю. Дуже зручно, коли можна випити гарячого дорогою додому чи на роботу. В осінньо-зимовий час чашка – взагалі краща подружка. А ще я доволі гидлива, тому інколи навіть в закладах прошу налити каву в мою філіжанку, бо знаю – ніхто крім мене її в руках не тримав.

Раніше кава в стаканчиках для мене була фетишем. Всі ж дивились голлівудські фільми, де героїні купують каву дорогою на роботу, і йдуть з нею такі незалежні, впевнені в собі. Думаю, до нас мода на вуличну каву прийшла саме звідти».

Текст: Віта Сахнік

Фото: Ірина Кабанова

Матеріал створено за підтримки мережі зручних маркетів «Сім23». 
Якщо ви теж зацікавилися темою, але ще не вирішили, яке термогорнятко обрати для себе – зверніть увагу на брендовані від «Сім23». Різних кольорів та форм, вони не лише задовільнять будь-який смак, а ще й подарують своєму власнику  персональну кавову знижку. Адже щодня при купівлі у фірмове термогорнятко в «Сім23» діє знижка 33% на каву та гарячі напої. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку на Рівненській встановлюють нові ліхтарі
Наступна новина Хроніка пригод Луцька і Волині. Четвер, 3 жовтня
Останні новини
Схожі новини