Луцькі депутати інспектували будівництво школи у 55-у мікрорайоні

Луцькі депутати інспектували будівництво школи у 55-у мікрорайоні

27-му школу у Луцьку планують здати в експлуатацію у 2018-му році, якщо буде фінансова підтримка держави.

Про навчальний заклад і будівництво спортивного залу депутати і чиновники говорили на дні депутата, який відбувся на території  новозведеної школи.

Генеральний підрядник Леонід Стефанович провів екскурсію і детально розповів про об’єкт.

Леонід Стефанович, директор ТзОВ «Житлобуд-2»

«Якщо взяти у процентному відношенні, то практично усе готове і ви це бачите - кошти, що виділили, ми уже практично усі освоїли. Реально будівельно-монтажні роботи добігають кінця, а що лишилося, то вже будівельники до того стосунку не мають.( закупівля обладнання і меблів). Часто на будівництві буває заступник міського голови Григорій  Недопад та нардеп Ігор Лапін.

Реально, кажу, як будівельник, а не як політик і депутат, головне зберегти те, що ми зробили, необхідно. Тепло зроблено і я , як обіцяв, все зробив, аби тепло провести, лишається відкрити засувку і його пустити.

Тепло треба для того, аби зберегти те, що є бо є речі, які неможливо зберегти при мінусовій температурі.  Тому така є нагальна потреба, аби депутати оглянули власними очима. Бо картинку з вулиці видно, а не всі були і бачили.

Вважаю, що школу необхідно відкривати навесні, вона є великою , аби за літо її встигнути укомплектувати до кінця,  а на 1 вересня наступного року – запустити у дію. Діло не за будівельниками, ми свою справу зробили. »

Богдан Богонос, депутат Луцької міської ради

 «Екскурсія доцільна, дуже шкода, що її зараз тільки провели.  Наприклад у мене склалося враження, що запустити цю школу завадила, все таки, політика, а не економічні чинники. Бо якби було бажання, то, принаймні, молодші класи ми могли б пустити у навчання. А незрозуміло для чого іще весь сезон опалювати школу, тратити на це гроші, але учні тут не навчатимуться.  Ви самі оцінили відсоток виконаних робіт. Деякі класи готові повністю. Перший поверх, думаю і центральну частину, вхід, можна було б зробити.  Школа почала б працювати і ми б поступово наповнювали б обладнанням ті кабінети фізики і хімії, переводили б дітей із переповнених сусідських днів. Ми втратили рік і , повторюсь, політика перемогла економічні чинники».

 Павло Данильчук, депутат Луцької міської ради

«Я в черговий раз переконався, що ми могли 1 вересня запустити роботу цієї школи, принаймні, для учнів початкових класів, аби розвантажити 10, 19, 26-ту школи. Хоча, втрутилась політика, зокрема таких партій, як УКРОП  і губернатора області, бо кошти йдуть через обласну державну адміністрацію.

Так із самого початку цей проект ішов.  На сьогодні тут лишилося мінімум робіт, які стосуються підрядника. Є питання спортивного залу, але це іще рік-два може зачекати.

В принципі, сам підрядник каже, що коштів, як йому виділені, достатньо для завершення робіт.  От ми пройшлися, то там лише освітлення поставити лишилося і запустити опалювальний процес.  Ще наголошу – через боротьбу політичну громада міста, цього мікрорайону втратила можливість, щоб діти ходили у школу. Всі умови є»

Сергій Балицький, депутат Луцької міської ради

«Такі виїзди-комісії необхідні, я подивився на водовідведення – його, як на мене, потрібно робити трішки розумніше, щоб не було, як із садочком – тріщин аби уникнути. Тут, на мою думку, водовідведення зроблене неграмотно.

Такі комісії потрібні, аби і депутати і люди бачили ті недоліки. Ми ж можемо виправити їх вчасно! Ми ще на фракції щось десь обговоримо, можливо, приймемо якесь рішення.  В школі найперше ще треба температуру обігріву підключити, хоча б на 15 градусів.»

Тарас Шляхтич, депутат Луцької міської ради

«Усі казали, що в школі іще багато робіт. От ми і виїхали побачити реальний стан справ і відсоток готовності. Говорили багато разів, що тут підвали 150 сантиметрів, а я зайшов щойно і переконався , що це не так, нормально можна стати у повний ріст і нічого критичного у цьому немає. Лишаються у школі лише деякі внутрішні роботи і є питання по спортивному залові. Тут уже необхідне якесь конкретне рішення, напрямок руху – доробляти спортзал і запускати школу і заповнювати її, хай діти вчаться. Опалення ввімкнуть обов’язково – питання лиш вирішити, звідки подаватимуть цей теплоносій, хто за це платитиме – місто, область забудовник. Швидш за все , що це буде область чи забудовник, бо відповідно, замовником об’єкту є управління капітального будівництва ОДА.»

Ігор Поліщук, радник міського голови Луцька, депутат міської ради

«25 мільйонів коштує спортзал, без спортзалу ми не можемо школу відкривати. Діти можуть займатися плаванням, але це не повноцінна фізкультура. На вулиці діти цього робити не можуть – є навчальний план і ми будемо звертатися до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, він допоміг перинатальному центрові, а на наступний рік, можливо, допоможе також і школі.

З міського бюджету буде можливість виділити близько 10 мільйонів у наступному році, аби , однак, поки дати 65 мільйонів гривень Луцьк не може. Та й у наступному році обіцяють значно складнішу ситуацію з бюджетом, тому, доведеться знаходити порозуміння з усіма нардепами Волині.

Зі свого боку робитимемо усе, аби завершити школу. В бюджет було 20 мільйонів передбачено, але половину з них забрали на ремонт доріг. До школи абсолютно не було доїзду по вулиці Липинського  -  суцільне болото. На сьогодні ми бачимо результат освоєння цих коштів, які ми виділили на дорогу, ремонт завершується, до школи буде нормальний доїзд. Я переконався у правильності рішення – виділенні коштів на цю дорогу.»

Петро Нестерук, депутат Луцької міської ради

«Школу необхідно запускати. Ми бачимо, що доробити лишилося небагато, якщо по готовності першого етапу. Тут уже вода в басейні, в режимі тестування! Реально на весну відкрити її, а зараз потрібно дбати за утеплення. Я знаю, як при мінусовій температурі може попсуватися частина оздоблювальних робіт – все просто полущиться і посиплеться.  Але все залежить від відповідальності – якщо перекидати один на одного повноваження і відповідальність, то діла не буде. Це залежить від нас, бо ж діти будуть вчитися наші, міські, як би там не було. Можливо і зараз відповідальність за документами за ОДА, але в подальшому школа для луцьких дітей. Тому міські депутати в першу чергу повинні виділити кошти на утеплення школи.»

 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 25-річну волинянку підозрюють у наркозлочині
Наступна новина За побиття та пограбування 26-річному лучанину загрожує до 6 років в'язниці
Останні новини
Схожі новини