Навіть приватні компанії, які виконують держзамовлення повинні надавати журналістам публічну інформацію.
Про це луцьким медійникам розповів юрист з громадської організації "Платформа прав людини" Олександр Бурмагін. Як приклад навів судову справу, в межах якої волинська журналістка вимагала інформацію про витрачені кошти фонду "Тільки разом" Ігоря Палиці. Суд її позов частково задовольнив та зобов'язав відповідача надати відповідні документи.
Варто йти до суду, каже Бурмагін, і у випадках порушень авторського права: «Ці справи звільнялися від судового збору, і там практично не було строків давності. Тобто це отак було зроблено. В цілому світі питання інтелектуальної власності − це рівень культури і достатньо серйозно до цих питань ставляться».
Крім того, звернення до суду через порушення авторського права − коштуватиме порушнику не лише плям в репутації, а й щонайменше 32 тисячі гривень.
Окремо говорили і про юридичні аспекти в інтернеті.
Наразі існує проблема захисту авторських прав в Інтернеті. У більшості випадків, діяльність ЗМІ здійснюються саме у мережі. Проте захищати свої права можливо і потрібно. Найдієвіше − в судовому порядку.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.