Минулий місяць був найспекотнішим листопадом для світу за всю історію спостережень, у Європі спостерігався другий поспіль найспекотніший місяць.
Про це із посиланням на Службу з питань зміни клімату за програмою Євросоюзу «Коперник» повідомляє Українська правда.
Аналіз температури поверхні й повітря показав, що листопад 2020 року був на 0,77°C теплішим, ніж у середньому за 30 років 1981-2010 років – і на 0,13°C вище попереднього рекорду 2016-го і 2019-го років.
Температури нижче середніх були лише в деяких частинах Азії, Північної Африки, Канади, Гренландії, а також Західної Антарктики.
Водночас в Арктиці і на більшій частині Сибіру в минулому місяці температури були значно вищими, ніж зазвичай, і вищими, ніж у середньому в США, Південній Америці, південній частині Африки, східній Антарктиді і більшій частини Австралії.
За словами директора Служби з питань зміни клімату Карло Буонтемпо, Арктика «нагрівається швидше, ніж решта світу».
Буонтемпо назвав дані за листопад підтвердженням довгострокової тенденції до потепління глобального клімату і закликав світових лідерів розглядати їх як «тривожні дзвіночки» та серйозніше виконувати Паризьку хартію 2015 року.
У Службі «Коперник» вважають, що 2020 рік може виявитися по теплоті на рівні 2016 року, поточного рекордсмена.
Читати також: 2020-й увійде до п'ятірки найтепліших років, – очільник Укргідрометцентру
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.