На Волині руйнується будинок, у якому жила Леся Українка. На його порятунок треба понад 10 мільйонів

На Волині руйнується будинок, у якому жила Леся Українка. На його порятунок треба понад 10 мільйонів

У селі Колодяжне, що у Ковельському районі, руйнується будинок, у якому жила Леся Українка. Хата була збудована 1900 року.

Про це розповіла керівниця музею Ольга Бойко, повідомляє Суспільне.

Будівля потребує ремонту. Штукатурка зовні та з середини хати осипається, дерев’яні стіни будівлі – оголені.

«Гроші, що мали піти на реконструкцію та оновлення будинків родини Косачів, цього року з бюджету не виділили», – розповіла Ольга Бойко.

«Білий» будиночок батько Лесі Українки Петро Косач збудував для дочки 120 років тому. 1949-го будинок відновили, на території колишнього родинного обійстя заснували музей.

«Якщо зовсім нічого не робити, то, я думаю, що ми втратимо такі пам’ятки національного значення, як білий Лесин будиночок та батьківський сірий», – каже директорка музею.

Два будинки потребують реставраційно-ремонтних робіт. У музеї вже підготували проєктно-кошторисну документацію на 8 мільйонів.

Ольга Бойко каже, що цих грошей на музей ні обласна влада, ні уряд не дає. Своїми силами, додає, здатні зробити лише косметичний ремонт. Грошей на нову систему опалення, каже, не вистачить.

Заступник начальника обласного управління культури Валерій Дмитрук розповів, що вартість реконструкції будиночків родини Косачів у Колодяжному оцінили в понад 10 мільйонів гривень. Рішення про виділення грошей приймає уряд.

25 лютого наступного року виповниться 150 років від дня народження Лесі Українки. Голова Колодяжненської сільської ради Віталій Кашик розповів, що громада готова профінансувати 10% від запланованих робіт у музеї.

Зі слів керівниці музею, щороку подивитися на будинок Лесі Українки приїжджає до 25 тисяч відвідувачів. Через карантин музей не працював кілька місяців. Нині проводять індивідуальні екскурсії.

Читати також: Флігель палацу Вільгів у голобському старому парку. #ДОРОГОЮ НА СВІТЯЗЬ


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Безплатно і за 10 хвилин. У центрі Луцька тестують на ВІЛ та гепатити
Наступна новина Стало відомо, коли відбудуться вибори ректора ЛНТУ
Останні новини
Схожі новини