Що робити з «євробляхою»: 6 варіантів

Що робити з «євробляхою»: 6 варіантів
Фото ілюстративне (джерело: Politeka)

Прийняття законів, що регламентують нові правила розмитнення та фактично унеможливлюють експлуатацію авто на іноземній реєстрації, викликало чималий резонанс.

Про це повідомляє канал24.

Усі, хто користувався «євробляхами», опинились в «підвішеному» стані, але декілька виходів все ж є:

1. Розмитнити за новими правилами

Розмитнення за новими правилами – варіант зовсім не дешевий. Якщо справа стосується, наприклад, старої машини (старше 15 років) з дизельним двигуном об’ємом біля двох літрів, то лише акцизу (зі знижкою 50%) доведеться заплатити більше тисячі євро. Додайте до цього мито, ПДВ та інші витрати і вийде, що вартість розмитнення перевищує вартість самого автомобіля «на бляхах».

Окрім того, є юридичні проблеми – авто треба зняти з обліку в країні реєстрації, та укласти договір купівлі-продажу з юридичним власником. А це теж витрати не тільки грошей, але і часу.

2. Не розмитнювати

Голова громадської організації, що відстоює права користувачів авто на іноземній реєстрації, рекомендує не розмитнювати авто за новими правилами. Справа в тім, що поліції вже зараз дали право зупиняти авто на іноземній реєстрації з метою перевірки його статусу, але штрафувати за порушення поліцейські почнуть лише через півроку. На той час політична ситуація в країні може сильно змінитись.

3. Розібрати

Здати «євробляху» на розбір також можна. Але тут справа не лише в ціні. Справді, якщо це поширена в Україні модель, наприклад Skoda Octavia, то за неї можна виручити непогані гроші. А от якщо навпаки, не поширена, то  за неї дадуть символічну суму.

Втім, здати на розборку можна лише авто, яке було ввезено  на тимчасовий період. Тому, що фактично ця людина відповідає за неї за Законом. А зовсім не той, хто їздив і здав це авто. Якщо ж машина була ввезена в режимі «транзит» українцем, то за невиконання вимог Закону на нього чекатимуть санкції. Як мінімум – неможливість вільно пересуватись за межі своєї країни без сплати штрафу.

Можна також поступово розбирати авто самостійно, якщо для цього є умови, та продавати запчастини через онлайн-сервіси. Це вимагає певних навиків, часу, місця та інструменту. Таким чином можна повністю «відбити» гроші, витрачені на авто, та навіть трохи заробити.

4. Зміна громадянства

Особи, що мають іноземне громадянство, або мають «вид на проживання» в будь-якій країні та більшість часу проживають там (є нерезидентам), мають право користуватись автомобілем в Україні, не розмитнюючи його. Щоправда, його протягом місяця з дня ввезення портібно рееструвати в сервісному цетрі МВС. Також, раз на рік потрібно перетинати кордон.

Зараз дуже багато юридичних компаній пропонують послуги з отримання паспортів інших країн. Один з найпростіших та найдешевших варіантів – отримання паспорту громадянина Румунії. За витратами це дешевше, ніж розмитнити середньостатистичну «євробляху», а можливостей у власника паспорту (та водійського посвідчення) країни ЄС значно більше, ніж у громадянина України. Це стосується не лише використання авто, але і подорожей, підприємницької діяльності, працевлаштування за кордоном та інших аспектів.

Звісно, подвійне громадянство в Україні заборонене, але юристи, що допомагають оформити документи іншої країни знають, як діяти в таких обставинах і залюбки нададуть відповідну консультацію. Багато хто з українських можновладців вже давно мають паспорти інших держав.

5. Віддати на війну

Ще один варіант – віддати авто військовим.  Кожен бажаючий може допомогти армії, передавши нерозмитнене авто. Якщо авто там буде знищене, є можливість навіть оформити документи, щоб митники не виписували штраф за несвоєчасне невивезення машини.

6. Переобладнати

Якщо авто має потужний двигун та ознаки спортивності, його можна перетворити на учасника автомобільних змагань. Машини, що використовуються у автоспорті, та не виїжджають на дороги загального користування, не обов’язково реєструвати в сервісних центрах МВС. Отже, цілком можливо влаштовувати на них перегони на закритих трасах.


 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Замок без стіни: Луцьк на кольоровій світлині міжвоєнного періоду. ЗГАДАТИ ВСЕ
Наступна новина Двоє малих поляків водили вбивць і викривали сховища українців. 75 років від спалення Сагрині. ФОТО
Останні новини
Схожі новини