Соцмережі, футбол, конфлікти: на що вистачає часу «Цуманській пущі»?

Соцмережі, футбол, конфлікти: на що  вистачає часу «Цуманській пущі»?

Розібратися в ситуації «Цуманськой пущі» намагалися члени постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів на своєму засіданні в ході розгляду питання «Про стан підготовчих робіт щодо визначення та встановлення охоронної зони території Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».

Розгляд питання ініціювала державна екоінспекція. На засіданні її позицію представляв заступник начальника Сергій Шеремета.

Він розповів, що компетенція обласної ради – встановити охоронні зони. Разом з тим, цього не можна зробити до тих пір, поки не буде юридично затверджених меж парку.

Нагадаємо, «Цуманська пуща» була створена Указом Президента України в лютому 2010 року. Його площа – понад 33 тисячі гектарів. Два роки тому було  зареєстровано юридичну особу і, відповідно, запрацювала адміністрація парку, яка має державне фінансування на здійснення своєї діяльності. Власне до цього аспекту в депутатів чимало питань.

«Я – активний прихильник парку, – стверджує член комісії Юрій Ройко, але продовжує, – Працівники «Цуманської пущі» – активні користувачі мережі Фейсбук. Вони мають час на гру у футбол з представниками ОДА та лісового господарства. Це все добре! Але чим ще ви займаєтеся? Де ваша активна позиція у вирішенні питання з передачею земель?»

Ігор Лех додав, що якби адміністрація парку менше конфліктувала та  не займалася інформаційними маніпуляціями у ЗМІ, то також мала би більше часу на роботу, безпосередньо за яку отримує державну заробітну плату.

Заступник директора Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Федір Доридор тримає оборону.

Він запевняє, що ситуація з межами парку не така вже й плачевна, бо фактично ці межі відомі і адміністрації парку, і землекористувачам. Але ж питання з наявністю документів у підтвердження сказаного, згідно з юридичною процедурою, – відкрите. 

«Межі в натурі - не винесені», – підсумував депутат Володимир Дейна.

Між тим, пан Доридор повідомив, що в цьому році з держбюджету виділено понад 2,4 млн грн на офомлення проектів землеустрою і пообіцяв, що адміністрація парку почне освоювати ці кошти ще до завершення 2017 р.

Він також розповів, що є повне порозуміння з держлісгоспами та військовим лісництвом у питанні передачі земель парку. Проблеми виникають з головним управлінням держгеокадастру у Волинській області.

Цю інформацію підтвердив начальник управління екології ОДА Дмитро Новохацький. З його слів, йдеться про 900 га землі і голова ОДА Володимир Гунчик звернувся до земельників з вимогою врегулювати питання.

Між тим, є питання і до роботи комісії, що опікується питаннями приймання-передачі територій   Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща». Комісія створена   розпорядженням голови ОДА.

Адміністрація парку нарікає, що не має впливу на активність цього органу. Депутати облради радять працівникам «Цуманської пущі» лобіювати це питання перед головою ОДА.

Комісія екології, за пропозицією Бориса Бабійчука, зі свого боку рекомендувала ОДА активізувати роботу щодо приймання-передачі територій парку. Адміністрації «Цуманської пущі» рекомендовано підготувати конкретний звіт про виконані роботи щодо встановлення чітких меж парку.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Поновленого Ігоря Грицюка не пускають на ЛПЕ
Наступна новина На Волині невідомі з дому винесли 34 тисячі доларів
Останні новини
Схожі новини