У Польщі 10 червня офіційно підтвердили перший випадок мавпячої віспи. Інфікований перебуває на ізоляції у варшавській лікарні.
Про це повідомили міністр охорони здоровʼя Польщі Адам Недзельський та директорка лікарні Агнешка Куявська-Місонг, – повідомляє «Громадське» з посиланням на агентство PAP.
Загалом у Польщі виникло 10 підозр на мавпячу віспу, зразки зараз досліджують, зазначив Недзельський.
Поширення віспи у 2022 році
Станом на 8 червня про випадки мавпячої віспи заявляли 29 країн, проте про летальні випадки не повідомляв ніхто.
Всесвітня організація охорони здоров'я зафіксувала понад 1000 випадків за межами Африки, зокрема у країнах Європи. У Африці ж у 2022 році було 1400 підозр на цю хворобу і 66 смертей.
Міністерство охорони здоров'я України 22 травня повідомляло, що в нас випадків захворювання на такий різновид віспи не зафіксовано.
Загалом у МОЗ вважають, що ймовірність поширення в Україні вірусу мавпячої віспи дуже мала. Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін пояснив це тим, що Україна не є транзитною країною для подорожей у країни Африки.
Що таке мавпяча віспа?
Це віспоподібне захворювання, яке спричинюють віруси родини поксвірусів. За клінічними ознаками мавпяча віспа схожа на натуральну віспу, але в більшості випадків перебігає набагато легше.
У період проникнення до організму віспа мавп супроводжується сильним головним болем, гарячкою, збільшенням лімфатичних вузлів, болем у спині та м'язах, слабкістю тощо.
Такі симптоми можуть тривати до 5 днів, потім починається період висипання. У більшості випадків висипає спочатку обличчя, потім інші частини тіла.
Вірус віспи мавпи передається від тварини до людини, рідше – від людини до людини. Для цього потрібен тісний контакт, тож у зоні ризику перебувають члени однієї родини та медпрацівники.
Випадки захворювання часто зустрічаються поблизу тропічних лісів, де є тварини, які переносять вірус - його виявляли в білок, гамбійських щурів, сонь, різних видів мавп тощо.
Загалом вірус поширений серед тварин у низці районів Центральної та Західної Африки. Медики фіксували випадкові спалахи мавпячої віспи серед місцевих та мандрівників, тож таке масове поширення в інших країнах є нетиповим.
Читати також: Мавпяча віспа. Що це таке і чому про це говорять
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.