У селі Довгів Мар’янівської громади святкування Дня села розпочалось богослужінням у церкві Св. Архангела Михаїла.
Після служби громада вирушила хресним ходом до кам’яного хреста, який, як розповідають старожили, збільшується у розмірах, – пише пресслужба Луцької районної ради.
Хрест розташований у полі за кілометр від церкви, проте хто його там встановив – невідомо.
«Він недосліджений достеменно, але історики схиляються до думки, що хрест із козацьких часів», - розповіла депутат Мар’янівськорї селищної ради Олена Сторожук.
За її словами, науковці досліджували породу, з якої зроблений хрест, і з’ясувалося, що це піщаник, який не притаманний для Волині.
«Хрест був дуже маленький і тонкий, але його ніби випирає із землі у висоту і росте він в ширину. Багато батьків йдуть до хреста з молитвою: якщо діти хворіють, погано сплять, вередують, прикладають до нього дитячий одяг», - каже Олена Сторожук.
Проієрей Іван Ізай розповів, що є дуже багато свідчень чудотворних можливостей кам’яного хреста.
«Коли люди приходять до нього з вірою та молитвою, то отримують по своїх проханнях. Через силу цього хреста вони отримують від Господа те, що просять. Свідченням того, що хрест чудодійний є різнокольорові стрічечки, які люди лишають в знак подяки», - повідав отець Іван.
Після хресного ходу у Довгові продовжилось святкування Дня села: мешканців та гостей вітали творчі колективи, пригощали смаколиками, серед яких була особлива страва – борщ за місцевим рецептом.
Читати також: У селі Колодеже відсвяткували День села. Хто там був і що робили
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.