Голова обласної ради Григорій Недопад оглянув об’єкти комунальної власності, використання яких потребують нових рішень, серед них і «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді». Тут хочуть відкрити гурток лего, кімната віртуальної реальності і стаціонарний планетарій, а також у планах – пересувний.
Як розповіла в. о. директорки центру, депутатка обласної ради Оксана Філіпчук, участь у гуртковій роботі центру науково-технічної творчості учнівської молоді беруть більше 2 тисяч дітей з 25 територіальних громад області, – йдеться на сайті облради.
В закладі функціонує 4 відділи: спортивно-технічний, інформаційно-технічний, художньо-технічний, предметно-технічний, які охоплюють 20 гуртків різного спрямування. Особлива гордість закладу – гурток автомоделювання. Тут діти вчаться розробляти та складати різноманітні автомобілі, які пізніше випробовують на спеціальній трасі.
Оксана Філіпчук констатує: заклад має великий потенціал і намагається залучити ще більше дітей до науково-технічної творчості. Одна із ідей – пересувний планетарій.
«Ми знайшли благодійників, які зацікавлені в тому, аби дітлахи отримали нові знання. Вони допоможуть із транспортуванням планетарію, щоб наші педагоги могли провести для дітей заняття та познайомити їх із захоплюючим світом космосу. Така акція називатиметься «Запроси планетарій в школу», - розповідає Оксана Філіпчук.
Також нарешті будуть задіяні сучасний телескоп та 5 мікроскопів, аби школярі вивчали мікро- і макросвіт. «Ця техніка не використовувалась роками. Аби глибше вивчати біологію і астрономіюдітей з Луцька їздили до Львова», - розповідає очільниця закладу.
У планах також: гурток лего, кімната віртуальної реальності і стаціонарний планетарій. Оксана Філіпчук зазначила, що для новаційпотрібні додаткові квадратні метри, які наразі в приміщенні центру орендують інші комунальні установи.
Голова обласної ради пообіцяв врегулювати питання з переселенням установ, які орендують площі у центрі.
«Це дозволить розширити та урізноманітнити гурткову роботу. Центр науково-технічної творчості – не просто змістовне дозвілля, це ще й навчання, ранній розвиток здібностей майбутніх інженерів, конструкторів, біологів. Дуже важливо, що філії центру активно працюють і в громадах», - зауважив Григорій Недопад.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.