Змія, яку днями вбив лучанин на власному подвір’ї, виявилася водяним вужем.
Про це, вивчивши тварину, розповів доцент кафедри зоології СНУ імені Лесі Українки Ярослав Степанюк.
Нагадаємо, плазуна лучанин вбив у неділю, 7 жовтня.
За словами науковця, люди не вміють відрізняти вужа водяного від інших плазунів тому, що ті мешкають переважно біля водойм, і в населених пунктах – рідкість. Однак зараз ареал цього виду розширюється.
«Вуж легко може жити біля Сапалаївки. Ніякої загрози для людини він не несе абсолютно. Це неядовитий представник роду вужів» – розповів він.
«Водяний вуж має на спині рівномірні чорні плями. Колір самого вужа може варіювати, як правило, він оливкового чи темно-оливкового кольору. Звичайний вуж має характерні жовті або помаранчеві плями за головою. Гадюка на спині має характерний зигзаг».
Втім, додав Ярослав Степанюк, випадків, що гадюка чи вуж нападали на людей, немає. Змії уникають контактів з людьми. «Якщо на змію наступити чи піднести руку, то вона вкусить», – розповів зоолог.
Він додав, що найкраще таких тварин не чіпати, вони відповзуть самі.
«За кордоном є служба, яка приїжджає і забирає таких тварин. У нас такої служби нема», – додав Ярослав Степанюк.
Біолог припустив, що вуж виліз, аби погрітися, адже для того, щоб бути активними, плазуни мають зігрітися.
Він додав, що Луцьк не є зоною поширення гадюк, тому жителям боятись нічого.
До слова, вбиту тварину привезли на біологічний факультет. Імовірно, її занурять у формалін та будуть використовувати для навчання студентів.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.