Як працюють ловці шахедів на околицях Словʼянська

Як працюють ловці шахедів на околицях Словʼянська

Владислав потрапив до війська ще до великої війни: після 9 місяців строкової служби він підписав контракт зі славетним батальйоном спеціального призначення «Донбас».

Нині юнак – командир зенітного ракетного взводу 18 Слов'янської бригади, йдеться на сторінці Східного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України.

До того, як стати командиром, Владислав був номером обслуги розрахунку зенітної установки ЗУ-23-2. Тож повномасштабне вторгнення він зустрів із бойовим досвідом. А вже далі були бої на Харківському напрямку, Луганському, Донецькому…

Зараз Владислав працює на околицях Словʼянська. Нацгвардієць з посмішкою згадує створення зенітно-артилерійської батареї 18-ї Словʼянської бригади:

Мій командир батареї завжди хотів, щоб у нас в бригаді було прикриття повітряного простору – і постійно про це говорив своїм командирам. Ті його почули. Попервах було складно: ми навіть купляли пікапи за свої кошти, встановлювали на них турелі… Але з кожним роком, місяцем, днем ми розвивалися – і розвиваємося далі.

Зараз мобільні вогневі групи повністю оснащені: пікапи, кулемети, приціли, прожектори, біноклі. Як зазначає Владислав, все це допомагає ефективно збивати ворожі БПЛА. Та труднощі все ж бувають.

Вражати ворожі дрони завжди непросто, адже вони йдуть або занизько, або зависоко, або понад населеними пунктами, або по природних низинах. Але ми завжди шукаємо нові точки для роботи, відстежуємо маршрути БПЛА окупантів, – розповідає військовослужбовець.

І одразу відповідає на поширене серед цивільних питання, чому «Шахеди» не збивають, коли ті летять над містом: в такому випадку існує ризик пошкодження цивільної інфраструктури, значних руйнувань та жертв.

За словами Владислава, зазвичай працювати доводиться вночі: ворог намагається використовувати темряву і погоду на свою користь. Виїзд мобільних вогневих груп здійснюється по команді від чергового:

Коли черговий доповідає, що у повітряному просторі є ворожі цілі - група виїжджає на околиці Словʼянська. На той момент ми вже знаємо, звідки летить ціль, як вона змінює напрямок: працює оповіщення – і ми від цього відштовхуємося.

Нацгвардієць додає, що кожен має постійно вдосконалюватись, і ловці шахедів не є виключенням. Навчання зенітників здійснюється як в місцях постійної дислокації, так і у навчальних центрах – в тому числі за кордоном. Терміни залежать від програми та індивідуальних навичок військовослужбовця, але мета одна – бути більш ефективними.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Українські захисники вперше знищили північнокорейську САУ «Коксан»
Наступна новина Скільки людей можуть взяти до армії за контрактом «18-24»
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні