Язик мій - друг мій: як визначити стан здоров'я за станом ротової порожнини

Язик мій - друг мій: як визначити стан здоров'я за станом ротової порожнини

Один з найпростіших способів провести діагностику організму - уважно розглянути свій язик. Цей орган може надати дуже багато інформації про наш стан, не дарма його називають індикатором здоров'я, – пише Сьогодні

Кольоровий наліт, нерівномірне фарбування, збільшення в розмірах, наявність борозенок і тріщин  - все це може бути тривожним сигналом.

Причому, що особливо важливо, ознаки хвороб відображаються на язиці набагато раніше,  ніж з'являються перші симптоми.

Про те, як самостійно провести "язикову" діагностику, ми розбиралися з сімейним лікарем Олексієм  Максименком і терапевтом вищої категорії Наталією Гордієнко. 

Правила діагностики: ранок і світло

Оглядати язик найкраще натщесерце з ранку. Чому саме так? Справа в тому, що на зовнішній вигляд язика (особливо колір) можуть впливати продукти, напої, ліки, куріння. Наприклад, кава може забарвити його в коричневий колір, а чорниця - надати фіолетового відтінку. Про це потрібно пам'ятати, щоб не прийняти сліди від з'їденого буряка за ознаку недуги. Якщо проводите діагностику вдень, почекайте 1-2 години після будь-якого впливу (прийому їжі, перекуру і т. д.). Обполосніть ротову порожнину, виберіть місце з хорошим природним освітленням і починайте огляд.

Як виглядає здоровий язик? Він світло-рожевого кольору, вологий, без густого нальоту і відбитків зубів по краях, сосочки виражені, але не надто яскраво, поверхня рівномірна – без плям, виразок і борозенок. Все, що не вкладається в цю норму, може свідчити про те, що в організмі стався збій. Але не поспішайте ставити собі діагноз, і вже тим більше – самостійно призначати лікування! Зміни на язиці повинні стати підказкою, що потрібно звернутися до лікаря. Остаточний вердикт залишається за фахівцем, а для постановки діагнозу найчастіше потрібні додаткові обстеження.

Важливо: обов'язково дотримуйтесь гігієни порожнини рота. Користуйтеся спеціальними зубними щітками з ребристою тильною стороною, яка призначена для чищення язика.

Норми, або коли бити на сполох

Наліт

Норма - тонкий білий або світло-сірий наліт без запаху, який легко видаляється щіткою. Влітку цей наліт може бути більш виражений, восени він стає світліше, взимку набуває жовтуватого відтінку. Якщо нальоту настільки багато, що крізь нього не видно текстуру і колір язика, - це патологія, причому чим товще шар, тим сильніше запущена проблема.

Найчастіше по нальоту діагностують стан ШКТ. Наприклад, білий язик у дорослої людини вказує на захворювання шлунка або кишечника, жовтий - на погане травлення, недуги печінки або жовчного міхура. Зелений колір - сигнал порушення відтоку жовчі і неприємностей з дванадцятипалою кишкою, блакитний - супутник дизентерії та тифу. Особливо небезпечний темний наліт: коричневий, брудно-сірий, чорний, синій можуть говорити про онкологію органів травлення, гнійні абсцеси черевної порожнини, пелагру (дефіциті вітамінів групи В), і порушення кислотно-лужного балансу крові.

Більше – читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Став відомий переможець на виборах Колківської ОТГ
Наступна новина Стало відомо, хто переміг на виборах у Боратинській ОТГ
Останні новини
Схожі новини