Коронавірус не зникне влітку, як багато хто сподівається, – учені

Коронавірус не зникне влітку, як багато хто сподівається, – учені
Фото ілюстративне

Дослідники проаналізували статистику 144 країн і не знайшли жодної залежності між географічним положенням країни і темпами розвитку епідемії.

Кліматичні умови і температура повітря ніяк не впливають на характер розвитку пандемії. Такого висновку дійшли канадські учені, які проаналізували березневу статистику темпів поширення коронавірусу в різних регіонах світу. Їх висновки в п'ятницю, 8 березня, опублікував Canadian Medical Association Journal, пише Кореспондент.

«Вірус не зникне влітку, як багато хто сподівається. Дуже важливо це розуміти. З іншого боку, наші спостереження показують, що на швидкість поширення епідемії безпосередньо впливає жорсткість карантину. Поки це єдиний метод боротьби з вірусом, тому вкрай важливо його підтримувати», – розповіла епідеміологиня із Західного університету в Лондоні (Канада) і одна з авторів дослідження Діон Гесинк.

Із самого початку спалаху коронавірусу нового типу вчені сперечаються, що станеться з поширенням епідемії влітку, коли температура повітря в більшості регіонів планети підвищиться. Теоретичні розрахунки, які вчені робили на основі перших спостережень за SARS-CoV-2 і типових характеристик коронавірусів, які викликають застуду, вказували як на те, що епідемія сповільниться, так і на те, що нічого не зміниться.

Канадські епідеміологи вперше детально прорахували подібні зміни, скориставшись даними, які збирали медичні служби 144 країн і регіонів світу в той момент часу, коли загальна кількість хворих на COVID-19 досягла позначки в 375 тис. осіб.

За допомогою цих даних учені обчислили, як швидко вірус поширювався у країнах, які розташовані на різних широтах. Для цього порівнювали кількість хворих 20 і 27 березня. Епідеміологи додатково зіставили ці цифри зі строгістю карантину в кожній країні, а також із тим, як змінювалася погода в той час і з іншими кліматичними, соціальними та економічними факторами.

«Попередні дослідження показували, що температура і широта місцевості відігравали важливу роль у поширенні вірусу. Наступні (більш точні і детальні) розрахунки показали, що це насправді не так», – пояснив ще один автор роботи, епідеміолог з Торонтського університету Петер Юні.

Зокрема, вчені не знайшли жодної залежності між географічним положенням країни і темпами розвитку епідемії, що було характерно як для держав Європи і Азії, так і для країн Нового Світу і Африки.

Крім того, згідно з їх результатами, на поширення COVID-19 не впливали ні вологість, ні ВВП, ні рівень урбанізації або витрати на охорону здоров'я.

Єдиним стримуючим фактором, за словами епідеміологів, були заборони на масові зібрання людей і закриття шкіл. Тому дослідники закликають владу всіх країн, охоплених епідемією, дуже виважено підходити до скасування карантину і керуватися при цьому епідеміологічними міркуваннями.

Як відомо, в Україні, і Луцьку зокрема, з 11 травня карантин послаблять.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Призначили ще одного заступника прокурора Волині
Наступна новина Степанов пригрозив звільненнями за затримки доплат медикам
Останні новини
Схожі новини