Топ найцікавіших локацій фестивалю Meridian Lutsk

Топ  найцікавіших локацій фестивалю Meridian Lutsk

Уже зовсім скоро – 6-8 жовтня – Луцьк прийматиме гостей на Міжнародному поетичному фестивалі MeridianLutsk. Три дні неймовірного літературного драйву, поетичних марафонів і винних посиденьок.

А де ж це все відбуватиметься? Розкриємо лише частину найцікавіших місць проведення фестивалю.

Вас зустрінуть камерні зали однієї з замкових будівель, куди в 1431 році з’їхалися монархи Європи для вирішення політичних і економічних справ. Відомий Луцький зїзд відбувався у стінах так званого князівського палацу, частина якого згодом була перебудована. Нині тут Художній музей, де серед картин європейських майстрів відбудеться відкриття фестивалю.

Зовсім недалеко від замку – колишній колегіум єзуїтів. Після скасування ордену у 1773 році деякі радикальні кола Європи забороняли вживання самого слова «єзуїт». Тому так, на всяк випадок – нікому не кажіть, що це одна з локацій нашого фестивалю. Триповерхова споруда з таємничими підземеллями, які сполучалися з замком. Скільки там зарито таємниць!

На центральному Театральному майдані – одна з головних локацій MeridianLutsk. Зараз це палац культури, але будувався він як модерністичний кінотеатр Polona. У 1939 році Волинь була приєднана до СРСР, почалася війна і про плани завершити кінотеатр забили забули.Згодом тут усе переобладнали під будинок культури.

За 200 метрів від нього – колишній костел бернардинів, переосвячений у ХІХ столітті під православний собор святої Трійці,яким він є і досі. Творіння знаного архітектора Павла Гіжицького у пізньобароковому стилі.  У його підземній частині відбудеться оригінальне літературне дійство (див. програму) – не пропустіть.

Будь-яка історія неможлива без євреїв. Поетичні читання ізраїльських авторів відбудуться у будівлі з приблизно столітнім минулим. Її збудували як єврейський громадський центр перед Першою світовою. Тут була школа, офіси, культові приміщення. Зараз це общинний центр «Єврейська ґміна», який використовує Волинська релігійна громада прогресивного іудаїзму.

Але це лише частина. Ви ж не думаєте, що ми вирішили написати спойлер?) Чекаємо вас на фестивалі!<3

Квитки можна придбати онлайн або у книгарні «Освіта» (проспект Волі, 8).

Організатори: мистецьке об'єднання «Стендаль», Департамент культури Луцької міської ради, Роман Бондарук.

Партнери: Волинська обласна рада, Генеральне консульство Республіки Польща в Україні, «Ідейл», «Кромбергенд Шуберт Україна», Волинська обласна друкарня.

 

#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах facebook instagram telegram youtube


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Снаряди у городах і попіл на місці будинку — що жителі Калинівки застають при поверненні додому
Наступна новина «Твій бренд- твої крила!» Кому цікава тема побудови особистого бренду?
Останні новини
Схожі новини