Українці стали менше довіряти Зеленському, - соцопитування

Українці стали менше довіряти Зеленському, - соцопитування
Фото REUTERS

Баланс довіри до Зеленського серед опитуваних зменшився з 65,9% до 31,7%.

Українці найбільше довіряють Збройним силам, а найменше російським засобам масової інформації та українській судовій системі, – пише «Українська Правда».

Згідно з результатами загальнонаціонального дослідження фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва і Центру Разумкова серед соціальних інституцій найбільшу довіру громадян мають Збройні сили України (71% довіри, 22% недовіри, баланс довіри-недовіри становить +48%), церква (довіряють 65%, не довіряють 25%, баланс довіри +40%), волонтерські організації (довіряють 64%, не довіряють 26%, баланс довіри +39%).

Наразі ж глава держави – на п’ятому місці довіри. Крім цього баланс довіри до Зеленського зменшився з 65,9 до 31,7.

Позитивний баланс довіри також мають: державна служба з надзвичайних ситуацій (+33%), державна прикордонна служба (+28%), Національна гвардія (+31%), Державна прикордонна служба (+28%), добровольчі батальйони (+25%), громадські організації (+16%), ЗМІ України (+15%), омбудсмен (+11%).

Майже ділиться  довіра і недовіра до таких інституцій, як Національна поліція (45% довіряють і 45%  не довіряють), патрульна поліція (45% довіряють і 44% не довіряють),  Служба безпеки України (довіряють 42%, не довіряють 45%).

Найбільш негативно українці ставляться до ЗМІ Росії (довіряють 7%, не довіряють 82%, баланс довіри-недовіри становить -75%). Серед українських інституцій громадяни найбільше не довіряють судовій системі (баланс довіри-недовіри -62%), політичним партіям (-54%),  місцевим судам (-53%), комерційним банкам (-51%), прокуратурі (-50%), державному апарату, чиновникам (-51%), Верховному суду (-42%), Антикорупційному суду (-42%), Національному Агентству з запобігання корупції (-40%), Спеціалізованій антикорупційній  прокуратурі  (-40%),  Національному  антикорупційному   бюро  України  (-36%), Конституційному суду України (-36%).

Переважає недовіра також у ставленні до профспілок  (-29%),  Національного  банку  України  (-29%),  Верховної  Ради (-17%), уряду (-13%), західних ЗМІ (-6%).

Довідка: Опитування проходило з 13 по 18 грудня в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (1)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку хочуть створити департамент охорони культурної спадщини
Наступна новина Як у Луцькій міській лікарні рятують пацієнтів від ампутації ніг
Останні новини
Схожі новини