В Україні врегулюють обіг криптовалют

В Україні врегулюють обіг криптовалют

Національний Банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг підтримують ініціативу законодавчого врегулювання статусу криптовалют в Україні.

Про це сказано у спільній заяві фінансових регуляторів щодо статусу криптовалют в Україні, який є в розпорядженні редакції.

Регулятори також зазначили, що, водночас, переконані, що складна правова природа криптовалют не дозволяє визнати їх ані грошовими коштами, ані валютою і платіжним засобом іншої країни, ані валютною цінністю, ані електронними грошима, ані цінними паперами, ані грошовим сурогатом. 

Однак разом з тим фінансові регулятори продовжують опрацьовувати питання правового статусу криптовалют та законодавчого врегулювання операцій з ними, беручи до уваги позицію регуляторів інших країн та останні тенденції в розвитку таких технологій.

"Метою такого врегулювання є захист прав споживачів, протидія відмиванню коштів та інших протиправних дій, ідентифікація суб'єктів операцій (фінансовий моніторинг), механізм оподаткування отриманих доходів, декларування тощо", - йдеться у листі. 

Водночас регулятори попереджають, що будь-яка діяльність, пов'язана з операціями купівлі, продажу, обміну та конвертації у криптовалюти, несе велику кількість ризиків.

"Усі, хто вкладають кошти у криптовалюти, мають усвідомлювати, що здійснюють такі операції на власний ризик", - зазначили регулятори.

Нагадаємо, народні депутати запропонували Верховній Раді легалізувати оборот біткоіну та інших криптовалют в Україні, зареєструвавши в Раді 6 жовтня  законопроект №7183.

Нацкомісія з цінних паперів виступила проти жорсткого регулювання криптовалют.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (1)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Детектива Національного бюро, який працював під прикриття, звинувачують у провокації хабара
Наступна новина Вигідна пропозиція продажу приміщень під Ваш бізнес!
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні