Вечір спогадів та молитви: хор «Волинські дзвони» відзначив 20-річний ювілей

Вечір спогадів та молитви: хор «Волинські дзвони» відзначив 20-річний ювілей

Зі спогадами у серці та молитвою на душі церковний хор храму Всіх Святих землі Волинської «Волинські дзвони» відзначив своє двадцятиріччя.

Святковий благодійний концерт з цієї нагоди відбувся у понеділок, 27 листопада, у приміщенні Палацу культури Луцька.

Кажуть, що церковний спів – це окрема сторінка церковного богослужіння, та разом з цим це і невід’ємна його частина. Саме церковний спів налаштовує людину до молитви та стверджує її у вірі. Адже спів церковного хору на богослужінні миттєво перекликається зі співом ангелів на небі.

Ось уже два десятки років церковний колектив «Волинські дзвони» славлять Воскреслого Христа Спасителя своїми голосами, співаючи святкові Богослужіння у тимчасовому кафедральному храмі Волинської єпархії УПЦ.

«А починалося все з далекого 19 жовтня 1997 року, - пригадали ведучі заходу. – Коли з благословення Високопреосвященішого митрополита Ніфонта у тимчасовому храмі Всіх святих землі Волинської хор «Волинські дзвони» відспівав першу Божественну Літургію. З часу першої служби і до сьогодні його незмінним керівником є Марія Олексіївна Федосюк-Вислоцька».

Так, за 20-літню історію свого існування колектив неодноразово брав участь у благодійних концертах, фестивалях духовної та світської музики в Україні, Польщі, Білорусі, Словаччині та Німеччині.

«Стільки було цих поїздок, що нині й не злічити. Та головне, скільки гарних спогадів ми привозили, спогадів, які по сьогодні нас тримають разом», - пригадували хористи.

І хоча зараз хор суттєво відрізняється від свого першого складу, та не дивно, що у цій згуртованій церковно-хоровій родині все ще панує не робоча, а тепла товариська атмосфера.

Тож привітати ювілярів цього вечора завітали і ті, хто вже давно не разом з хором, але для кого хор став поштовхом у життя, першою духовною школою.

Отець Микола Нарушець, отець Ігор Савієвський, отець Валерій Мучак, отець Олександр Іванченко, отець Андрій Нікітіч, отець Андрій Шевчук, Ігор Стокаліч, матушка Софія Лівик – свого часу більшість цих хлопців та дівчат, будучи вже частиною «Волинських дзвонів», обрали собі життєву дорогу назавжди із Богом.

Майбутні священики вступали до семінарії, здобували духовну освіту, матушка Софія обрала чернече життя, Тарас Мендель нині співає у столиці, Ігор Кузьмич – у Львівському оперному театрі, але всі вони й до нині не забувають людей та церкву, які певною мірою визначили їхнє сьогодення.

Та упродовж усіх 20 років незамінними голосами у хорі є спів Олени Богдан, Ольги Яручик, які, до того ж, і незмінні солісти колективу. З дня першої служби із хором і Тетяна Леуш, яка не лише своїм голосом прикрашає звучання хору, а й сама пише музику на духовні тексти, які виконує колектив.

Майже відразу частиною «Волинських дзвонів» стали і Марія Нікітіч та Катерина Степасюк. Цього ж дня перед присутніми у залі виступали не лише основний склад колективу, а й священики та інші хористи, які в силу життєвих обставин уже не співають у хорі. 

Всього за дві години концерту, звісно, що не вдалося розповісти про всі події минулого двадцятиріччя, багато залишилося у спогадах.

Та хористи «Волинських дзвонів» приберегли чимало історій і на наступний 30-річний ювілей. А нині знову з молитвою у серці проситимуть у Господа по молитвах святих Волинських угодників благословити їх на подальше служіння Церкві Христовій.

Текст – Любов Шекель

Фото – Тетяна Полюхович 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку розпочала роботу «Фабрика святого Миколая». ВІДЕО
Наступна новина Теракт в студентському кампусі в Пакистані. ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини