Волинянка підхопила вірусний енцефаліт через укус кліща

Волинянка підхопила вірусний енцефаліт через укус кліща

Вже у 2017р. виявлено випадок захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт у жительки Ківерцівського району. Захворювання спричинено укусом кліща під час збору грибів у Звірівському лісництві.

Про це повідомляє Волинської обласний лабораторний центр

Варто нагадати, що за даними МОЗ України за останні 10 років в державі зареєстровано понад 60 випадків захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт, з яких 70% виявляється  на території нашої області.

Це зумовлено тим, що на Волині з 1995 року існує активнодіючий природний осередок кліщового вірусного енцефаліту на території Ратнівського району (де виявляється в межах 90% осіб від всіх захворілих по області). Крім того, для природно-вогнищевих інфекцій характерна властивість «мігрувати» територією, через це випадки кліщового вірусного енцефаліту реєструвались: у Ковельському, Старовижівському, Луцькому районах та м. Луцьку (всі у 2006 році); Шацькому (у 2009 – 2010 роках);  В.Волинському (у 2012 році) та Ківерцівському (у 2006, 2016 та 2017 роках) районах.

У групі ризику до нападу кліщів в першу чергу перебувають: відпочиваючі на природі та відвідувачі міських парків; дачники та особи, які за фахом вимушені перебувати на території лісу (працівники лісового господарства, мисливці тощо). А з настанням сезону збору лікарських рослин, ягід та грибів, до групи ризику приєднуються всі, хто займається цим промислом.

Профілактичні заходи зводяться до забезпечення захисту людей від укусів кровососних комах (відповідно одягатись та використовувати різні репеленти). А при повернені з прогулянки — слід проводити само-  і взаємоогляд відкритих ділянок тіла і одягу та швидше видалити виявленого на тілі кліща (бажано у медичній установі).

Видаленого кліща можливо дослідити на наявність небезпечних збудників  (в першу чергу бореліозів) у лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗУкраїни». Але важливо нагадати, що дослідженню підлягають лише видалені «свіжі» та цілі кліщі, загорнуті у зволожений бинт чи вату (але не залиті рідиною).

З метою профілактики, вкрай важливо відповідним службам завчасно проводити акарицидні обробки, забезпечити благоустрій територій та скошування трави у місцях відпочинку людей.

Нагадуємо, що з настанням сезону «тихого полювання» — збору грибів, посилюється загроза нападу на людину кліщів, які переносять збудників багатьох небезпечних інфекційних хвороб, поширених на території Волині, в першу чергу лаймбореліозу та особливо кліщового вірусного енцефаліту.

Тому, пам’ятайте — природа постійно приховує несподіванки, що не лише порадують людину, але й можуть бути небезпечні для Вашого здоров’я.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина ПриватБанк видав малому бізнесу понад 1 млрд грн кредитів
Наступна новина 6 міфів про вечерю після 18.00
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні