Якщо про переїдання на ніч та вплив гаджетів на мозок перед сном ви здогадувались, то про інші 5 шкідливих звичок ви точно не здогадувались. Усуньте їх перед сновидіннями і добряче виспіться!, – пише Кордон.
Сім шкідливих звичок впливають на ваш сон:
У вашій спальні занадто спекотно
Навіть якщо опалювальний сезон лише розпочався і у вашій кімнаті стає різко “гаряче”, старайтесь провітрювати кімнату перед сном. За словами вчених, оптимальна температура для спальні – не більше 20 градусів: в такому “мікрокліматі” організм швидше розслабляється, а сон стає міцним і спокійним.
Ви лягаєте спати з повним шлунком
Нічні перекуси завжди були поганою ідеєю як для вашої фігури, так і для організму, який не може сповна перетравити їжу вночі. Переїдання може викликати розлад шлунку і печію, що явно не сприятиме міцному сну, а також науковці давно стверджують, що тим, хто любить перекусити перед сном, частіше сняться кошмари.
Ви спите з гаджетами біля ліжка
Візьміть собі за правило ні в якому разі не брати телефон або планшет з собою у ліжко, тому що незавершені листування і постійні повідомлення не дадуть вам спокою до самого ранку. Хіба що у вас буде вимкнений Wi-Fi. Увімкнений ноутбук або телевізор також не зроблять ваш сон спокійнішим: світіння від екрану буде дратувати ваш мозок навіть уві сні.
Вам не підходить подушка
Інколи ми про це зовсім не здогадуємось, але затишна, м’яка подушка іноді може стати причиною хропіння, остеохондрозу або навіть загострень астми. Щоб уникнути цих проблем, вибирайте подушку висотою від 5 до 9 см. А взагалі, ідеальним варіантом для міцного сну стане ергономічна подушка, що повторює природні вигини тіла і знімає навантаження з м’язів шиї і плечей.
Ви не дотримуєтесь режиму
Серіали, вечірки, книги чи просто посиденьки за чаєм можуть неабияк “вибити вас з колії”. Організм любить режим, і якщо ви не створюєте собі певний розклад, ви можете дати організму додатковий стрес. Старайтеся лягати спати в один і той самий час, – зранку ви одразу відчуєте різницю.
Ви спите не в повній темряві
Постійна наявність світла у вашій спальні є вагомою причиною вашого недосипання. Щоб створити сприятливу обстановку для якісного сну, придбайте щільніші штори або ж маску для сну.
Ви спите в синтетичній білизні
І це стосується не тільки вашої нічної сорочки, а й самої постільної білизни. Вироби з атласу виглядають красиво, але цей матеріал перешкоджає нормальній терморегуляції, затримуючи тепло, а також стають причиною підвищеної нічної пітливості і неспокійного сну. Краще вибирайте постіль та піжаму, виготовлені з льону або бавовни.