Активіст перевірив фільтраційні поля цукрового заводу

У зв’язку з появою смороду в Луцьку активіст перевірив ситуацію на полях фільтрації цукрового заводу.

«Вирішив зробити чергову ревізію полів фільтрації», – відео зі звітом оприлюднив Сергій Шараєвський.

Нагадаємо, депутати Луцької міської ради не підтримали звернення до владної верхівки з вимогою закрити Гнідавський цукровий завод та «Біо-Пек», які вважають основними джерелами смороду в місті.

Сергій Шараєвський зазначив, що причини зменшення або посилення запаху можуть бути пов’язані з погодою.

1. На полях фільтрації присутній сморід. Сьогодні був сильний вітер, тому запах йшов хвилями. Але на під’їзді до самих полів запах є. Чому він часто не такий сильний, як у місті? Думаю, тут багато причин в погодних умовах. Наприклад, вчора був перепад тиску (падав, потім почав підійматися), вологість і вітер. Запах пішов сильніше. Сьогодні тиск стабілізувався, сухо, але вітер посилився. Тому і запах розповсюджується інакше. Але факт: поля фільтрації смердять.

2. Як я і намагався донести ще влітку, через поспіх, відстійники були оброблені недостатньо якісно. Тому запах залишився, рідина просочується через ґрунт, вся площа, яку обробляли, смердить. Артем Рудий це теж казав. Звісно, не так сильно смердить, як колись. Але все-одно смердить. Як це діє на ґрунт і підземні води, ми не знаємо.

Нагадаємо, 12 вересня у Луцьку учасники ініціативної групи «За чисте повітря» перевірили поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу – місце, яке називали однією з причин недавнього смороду у Луцьку.

Як зазначив Сергій Шараєвський, діє заборона використовувати поля фільтрації.

3. Всі поля фільтрації містять систему труб, по яких з самого цукрового заводу можна зливати... щось. Колись змивалися води, якими мили буряки. Що зливається зараз, знову ж таки, ніхто не знає. На відео самі побачите. Хоча, ще з липня діє заборона використовувати поля фільтрації. Про те, що цукровому знову надали дозвіл на використання, я ніде не чув. З "Біопеком" взагалі розірваний договір ще з 2018 року. То що тоді відбувається?

4. Пан Олександр Нікішин мені в інтерв’ю говорив, що можливо нові карти будуть, але не ближче, ніж 500 метрів від міста. А то й далі. Що бачимо зараз? Нові 2 карти із каналами з’явилися відразу за старими картами. Що виллють на них на цей раз?

5. Щоб бути чесним, я не можу стверджувати, що саме поля фільтрації спричинили сморід по всьому місту в останні дні. Підозрюю, що джерел може бути декілька. Наприклад, вчора біля "Променя" чистили каналізацію і був теж сильний (але локальний) запах. Можливо, хтось зливає відходи в каналізацію (наприклад на якомусь підприємстві, а прослідкувати практично неможливо). Не знаю. Але з полями фільтації цукрового заводу не все Ок. Однозначно.

6. Дуже хочеться побачити якісь результати громадських слухань. Наприклад, встановлені камери спостереження. Цукровий зобов’язувався це зробити. Але й ми маємо програму "Безпечне місто" і можемо в її рамках встановити декілька камер на виїзді з Луцька та на повороті до відстійників. 

У Луцьку пропонують створити онлайн-карту, де можна реєструвати джерела запаху, місце та час виникнення.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Смітник на місці студентського скверу. Що сталось з креативною зоною у Луцьку
Наступна новина «Не сподівайтеся на «доброго царя» Зеленського, який підніме води Світязя», – волинський журналіст
Схожі новини