Через пандемію рак у волинянок частіше знаходять на пізніх стадіях

Через пандемію коронавірусу волинянки почали рідше приходити на профілактичні огляди до гінеколога. Відтак, рак шийки матки вдвічі частіше виявляють на пізніх стадіях.

Про це йшлося у понеділок, 21 лютого, під час круглого столу «Розвиток програм та ініціатив, спрямованих на підтримку жіночого здоров’я».

Завідувач онкогінекологічного відділення Волинського обласного медичного центру онкології Тарас Рожанський повідомив, що з початком пандемії в Україні погіршилась ситуація з онкозахворюваннями: жінки почали звертатися на пізніших стадіях, коли вже є очевидні скарги та симптоми.

«В 2019 році 60% раку виявляли на першій-другій стадії, 20% - на занедбаних стадіях. Зараз – понад 40% на пізніх стадіях, тобто вдвічі більше», - сказав онкогінеколог.

Читати також: Понад дві тисячі хворих на рак у 2021 році. Яка ситуація з онкохворобами на Волині

З його слів, щороку у світі рак шийки матки знаходять у 500 тисяч жінок. З них 250-300 тисяч жінок помирають.

Погіршилась ситуація за час пандемії й з раком грудей. Лише у 8% волинянок його виявляють на першій стадії.

Тарас Рожанський переконаний, що вирішити проблему можуть не тільки профілактичні огляди, а й вакцинація від вірусу папіломи людини, який є причиною 98% випадків раку шийки матки. Найкраще зробити вакцинацію у віці від 9 до 15 років (до початку статевого життя), але можна й пізніше.

«90% дівчаток від 9 до 15 років повинні бути вакциновані від ВПЛ. Якщо немає відповідної державної програми, можливо, органи місцевого самоврядування повинні запроваджувати пілотні проекти і виділяти на це гроші. Давайте будемо попереду», - сказав онкогінеколог.

Читати також: Що робити, щоб якомога швидше виявити рак. Поради очільниці Фонду боротьби з раком


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Україна офіційно спростувала заяви ФСБ про «зруйнований російський прикордонний пункт»
Наступна новина На Волині багато дівчаток починають статеве життя у 12-13 років, - лікарка
Схожі новини