Співробітники Всесвітньої федерації ожиріння закликали визнати ожиріння - рецидивним, хронічним та прогресуючим захворюванням людини.
Разом з тим дослідники Медичної школи університету Ексетера вважають, що спадкового ожиріння не існує, передає «Новости-Ю».
На думку вчених, гени, що провокують процес збільшення маси, можна контролювати. Фахівці спростовують думку про спадковість недуги. Фізична маса людей, які відчувають дискомфорт від зайвої ваги, безпосередньо залежить від їх способу життя, активності та режиму харчування. В ході дослідження були проаналізовані генетичні ризики щодо повноти в порівнянні з образом життя у 85 тис. добровольців.
Було визначено, що маса тіла учасників в основному залежала від збалансованого раціону харчування та режиму фізичних навантажень. Вага молодих чоловіків і жінок не залежить від спадкових факторів. В результаті аналізу способу життя добровольців був зроблений висновок, що гени ожиріння можуть піддаватися блокування за допомогою системи раціонального харчування та здорового способу життя.