Високий показник смертності серед пацієнтів, яких підключали до апаратів ШВЛ, є особливістю перебігу коронавірусу.
Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу у четвер, 4 березня, пише Слово і Діло.
Відсоток смертності в цій категорії високий у всьому світі.
Ляшко також зазначив, що при госпіталізації існує декілька стадій допомоги пацієнтам із надходження кисню в легені та підключення їх до ШВЛ є вже крайнім заходом, коли легші варіанти не працюють.
Показник смертності пацієнтів, підключених до ШВЛ, в середньому 50-90% у світі, підкреслив Ляшко.
«Необхідність в штучній вентиляції легенів на сьогодні тільки у тих людей, у яких вичерпано ресурс неінвазивної респіраторної терапії. Спочатку людину при низькому насиченні киснем підключають до кисневої терапії, після цього підключають такі апарати, як СІПАП, які під тиском запускають кисень до легень. Але коли організм виснажується повністю, то людину підключають до апарату ШВЛ із повною заміною дихальної функції апаратом. Тому й такі високі показники летальності. Це не є особливістю України, це особливість хвороби», – сказав Ляшко.
Він додав, що більшість випадків в Україні у віковій групі 70+, близько 80% – в групі 60+.
Нагадаємо, як свідчить дослідження Інституту проблем математичних машин і систем Національної академії наук України, в Україні померло 89% пацієнтів з COVID-19, яких підключали до апарату штучної вентиляції легень. Серед тих, кого госпіталізували до відділень інтенсивної терапії смертність склала 76%.