Оператор АТМ «Володимир», що у Володимирі-Волинському, Вадим Музичук друкує захисні маски із пластику на домашньому 3D-принтері.
Про це розповідає Віталіна Макарик на шпальтах видання Слово правди.
Наолошують, що така пластикова маска – багаторазового використання. Роль фільтра у ній виконують ватні диски, які можна міняти. Завдяки цьому вона захищає від бактерій та вірусів ефективніше, ніж звичайні тканинні чи навіть хірургічні маски, які люди носять кілька годин поспіль, не змінюючи і не дезінфікуючи.
Окрім того, маска із пластику більш міцна і довговічна, хоч і дорожча. Виготовлення однієї займає близько трьох годин.
«Це величезний плюс домашнього 3D-принтера: якщо тобі дуже потрібна якась річ і ти не маєш, де її купити, то завжди можна її надрукувати, – зауважує Вадим. – 3D-моделей різних виробів та деталей, зокрема і захисних масок, уже є багато у відкритому доступі, але при потребі креслимо самі. Уже кілька знайомих зацікавилися і замовили собі такі маски. Ціна питання, враховуючи вартість пластику, – близько 150 гривень, але й служитиме такий виріб довго».
Вартість таких виробів залежить насамперед від матеріалу, пояснює Вадим. Найчастіше домашній 3D-принтер працює із трьома матеріалами: PET-пластиком, який є найбільш універсальним, але складним у роботі, PLA-пластиком – не найдешевшим і крихким, але доволі міцним, та АБС-пластиком – він найдешевший і, хоча створений переважно для макетування, та часто використовується для виробів, які не зазнають навантажень, і дуже зручний в обробці. Тож саме його Вадим Музичук бере для друку масок.
Читати також: «Можемо друкувати клапани до апаратів ШВЛ на 3D-принтері». Як луцькі хлопці пропонують рятівні ідеї