Досвідом Волині зацікавилися голови ОТГ одразу трьох областей України. ФОТО

Волинь відвідали голови ОТГ, сільські старости та представники виконавчих органів Дніпропетровщини, Чернігівщини та Сумщини.

Їх зацікавив лісовий досвід Волині, – повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ 

Він базується не лише на основі ведення основної господарської діяльності, а й на досить взаємовигідному партнерстві місцевих громад із державними підприємствами, що в результаті призводить до розвитку рекреації та зеленого туризму, еколого-лісівничій та освітній діяльності, зокрема, створення учнівських лісництв. Звісно, і до наповнення бюджету об’єднаних територіальних громад.

Такий досить незвичний досвідний лісотур став можливим завдяки співпраці Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування з Волинським ОУЛМГ.

Впродовж двох днів гості з трьох областей мали можливість поспілкуватися з фахівцями Волинського ОУЛМГ, керівництвом державних лісогосподарських підприємств, керівником Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолієм Пархом’юком, його заступниками та головними спеціалістами, керівниками кількох приватних підприємств, а ще зустрічалися з головами волинських ОТГ.

Безпосередньо ознайомилися з роботою ДП «Цуманське ЛГ», побували у Лісівничому молодіжному центрі, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ», у ДП «ВЛСНЦ», вивчили досвід співпраці місцевих громад з лісівниками ДП «Колківське ЛГ», ДП «Маневицьке ЛГ» та ДП «Городоцьке ЛГ».

Звісно, очільників місцевих громад, насамперед цікавила діяльність лісогосподарських підприємств в ОТГ, також контроль за вирубкою місцевих лісів та управління лісовими ресурсами. Якою є діяльність державних та комерційних лісогосподарських підприємств в об’єднаних територіальних громадах, скільки коштів вони можуть приносити у свою скарбницю, яка кількість робочих місць створюється на місцях.

А ще – наскільки вагомою може бути допомога лісового сектору дошкільним та загально-освітнім установам, закладам культури, релігійним громадам, малозабезпеченим категоріям населення, сім’ям воїнів ЗСУ? Чи є конфлікт інтересів між громадами та лісопідприємствами і на яких умовах вдається досягти взаємовигідного партнерства.

Варто зазначити: Волинь – одна з найлісистіших областей України. Третина її території вкрита лісом. До слова, так було не завжди. На 1946 рік лісистість Волині сягала 17 відсотків. Завдяки повоєнному лісовідновленню вкрита лісами площа з року у рік збільшується.

Звісно, лісистість Поліських і Волинських районів суттєво різниться, адже більш багата і родюча земля останніх використовується під землеробство.  Якщо у Луцькому районі лісистість сягає 7,2 відсотків, то у Маневицькому вона становить близько 70. Майже у десять разів більша.

Загалом же у підпорядкуванні обласного управління лісового та мисливського господарства знаходиться понад 683 тисячі гектарів лісів. Половина вкритої лісом площі припадає на Маневицький, Камінь-Каширський, Ківерцівський та Любомльський райони.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Серед Перших - Олег Хом'як розповів про вуличну гімнастику в Луцьку. ФОТО
Наступна новина Якою буде погода у Луцьку та області 27 липня
Схожі новини