Фахівці зі США навчали на тренінгу волинських реабілітологів, соцпрацівників та психологів, які працюють із військовими, пережити травми, – про це Суспільному розповіла психологиня медцентру реабілітації учасників бойових дій Любава Казмірчук.
Луцьк став третім містом, де відбулись тренінги від фахівців із США. Перед тим вони побували у Чернівцях та Львові.
Викладачі Тихоокеанського університету Сіетла, доктори Джон Тоберн, Джефф Голгуін та Крістофер Тобі під час навчання з волинськими спеціалістами ділилися своїм досвідом. Розповідали, як працювати з людьми, які мають післявоєнну травму, депресивний стан чи складні умови життя.
"Ми тут для того, щоб зрозуміти наскільки є важлива комунікація. Наскільки важливо сказати людині, що вона не одна. Ми разом із нею", – каже тренер, ад'юнкт-професор Джеф Голгуін.
Навчання дає можливість поєднати практичний і теоретичний матеріал у роботі з військовими та членами їх сімей, – розказав психолог Антоній Мельник. З його слів, запозичивши досвід від американських колег, вдасться ефективніше працювати.
Психологиня медцентру реабілітації учасників бойових дій Любава Казмірчук прослухала навчальний курс. Каже, що оскільки багато працює із настроями військових та з аудиторією, яка потерпіла від військових дій їй важливо подбати про свій психо-емоційний стан.
"Психологи теж повинні себе берегти. Найперше – це турбота про себе для того, щоб допомогти іншому", – каже фахівчиня.
Навчання для волинських фахівців провели троє американців, які є професорами та практикуючими психологами. Тривали вони впродовж двох днів 30 червня та 1 липня.
Читати також: «Найгірше – коли привожу передачу, а її уже немає кому віддати», – волонтерка-журналістка із Луцька