Медична директорка ковідного шпиталю Волинської обласної клінічної лікарні, що у селі Тарасове, Наталія Скальська розповіла, що у тяжких хворих коронавірус часто викликає проблеми з психічним здоров’ям.
Про це йдеться в інтерв’ю, яке вона дала журналісту Андрію Гнатюку.
З її слів, коронавірус системно вражає організм, в тому числі головний мозок, а тому інфекція може впливати на психіку.
«Люди мають галюцинації: слухові, зорові, дехто відчуває незрозуміло які запахи, дехто запевняє, що у відділенні стався вибух, декому ввижається, що до нього приходять незрозуміло які люди. Це досить страшно – ми щодня з цим стикаємось», - каже лікарка.
«Багато депресивних, збуджених хворих. Хворих, які можуть вистрибнути у вікно, завдати собі шкоди, ми мусимо прив’язувати. Робимо м’які довгі петлі з одноразових халатів. Хворий неприв’язаний в прямому сенсі до ліжка – він може все руками робити, але вийти з палати і дійти до вікна, заподіяти собі шкоду не має змоги. Ми консультуємось з психіатрами і лікуємо таких пацієнтів разом з ними», - пояснює медична директорка шпиталю.
«Зараз про такі психічні розлади говорять буквально у всіх країнах світу, тому що головний мозок – один з органів-мішеней, які вражає COVID. Почастішали випадки депресивних хворих. Пацієнт з нормальною сатурацією, справа йде до виписки, а він все одно каже: «Ну, не помру я зараз, так завтра, через тиждень, місяць». І їх неможливо переконати в зворотньому. При цьому рідні кажуть, що раніше подібного не було в їхній поведінці», - каже Наталія Скальська.
Читати також: Примусово покласти в лікарню можуть? А до ліжка прив’язати? Правда і міфи про волинську психіатрію