Приміром, у багатьох дитинство асоціюється із оладками та кисілем, які щочетверга готували у дитячому садочку. Або ж, вловивши запах мила «Сонечко», в уяві малюється картина, коли вихователька кличе усіх мити ручки, бо на столиках уже чекає «улюблений» горох із рибною котлетою.
Які ж смаки та запахи з дитинства пам’ятає відомий шеф-кухар із Луцька Юрій Хазіпов? Про це він поділився із журналістами VIPу.
«Пам’ятаю манну запіканку, бувало додавали туди макарони. У мене більше спогади пов’язані із ароматами. Свіжомелений перець, який мололи самостійно. У радянські часи чорний перець взагалі був дефіцитом. Коли десь з’являвся чорний перець горошком, то його самі мололи і цей запах я досі обожнюю, ну дуже люблю перець. Хоч у мене на нього алергія, я відразу починаю чхати, проте я його люблю. Саме свіжомелений. Перемолоти і додати до якоїсь страви», - поділився кухар.
Окрім перцю, Юрій Хазіпов пригадав про улюблене поєднання таких буденних й простих для нас продуктів.
«Люблю також чорний Теремнівський хліб із маслом. Шкода, пропала булка-плетінка, часто полюбляв її з холодним молоком. Бульйон курячий із домашньою куркою або півнем»,- додав Юрій.
Зі слів кухаря, свої смаки треба розвивати, аби відчути найтонші ноти у смаковому різнобарв’ї.
«Я вважаю, що усі смаки закладаються у нас в дитинстві. Ми можемо цього й не пам’ятати, це наче якорі, на яких тримається смакове сприйняття цього світу. Смаки можна і потрібно розвивати. Біда у тому, що сучасні технології псують нам сприйняття смаків. Ми перестали їх відчувати відчувати: одну ноту відчуваємо, а відтінки наші смакові рецептори просто не сприймають. Якщо чесно, то після того, як я кинув палити – став краще відчувати смаки», - розказав Хазіпов.