Медики очікують, що у 2020-му на Волині побільшає хворих на кашлюк

Фото ілюстративне

Оскільки підвищення захворюваності на кашлюк спостерігається через кожні 3-5 років, а останній підйом на Волині був у 2016-му, то цьогоріч варто очікувати чергового росту захворюваності на цю недугу.

Про це попереджають лікарі Волинського обласного лабораторного центру МОЗ.

Скільки волинян захворіло у минулому році? 

Медики зазначають, що у Волинській області епідемічна ситуація щодо цього захворювання нестійка. У 2019 році в області захворіло 50 осіб –  це діти до 17 років,  найбільше випадків у віковій групі до 4-х років – 74%, в т. ч. до 1 року – 30%. До групи ризику належать діти, котрі відвідують дитячі організовані колективи. 

Найвища захворюваність реєструвалась у Луцькому, Ківерцівському, Маневицькому, Ковельському районах та містах Луцьку і Нововолинську.  

Що це за хвороба – кашлюк?

Кашлюк – гостре бактеріальне захворювання з повітряно-краплинним шляхом передачі, що характеризується ураженням органів дихання та супроводжується тяжкими нападами кашлю.

На початку захворювання симптоматика кашлюку схожа на звичайну ГРВІ, пізніше з’являється кашель, який поступово посилюється, переходить у конвульсивний (напади кашлю закінчуються виділенням в’язкого мокротиння, іноді блюванням).

Частота нападів кашлю залежить від важкості захворювання і може становити від 15 до 50 епізодів за добу, переважно в нічний час. Цей період триває 2-8 тижнів і довше. У немовлят приступи часто супроводжуються періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное).

Сприйнятливість до кашлюку загальна і висока. Джерелом збудника інфекції є  хворі з клінічно вираженими та стертими формами кашлюку, бактеріоносії. Період заразливості  триває в середньому 4 тижні (може продовжуватись до 6-8 тижнів від початку хвороби). Зараження цією хворобою відбувається при контакті із хворим: при кашлі, чханні і просто розмові з ним.

Небезпечне це захворювання виникненням ускладнень, найчастіше реєструється пневмонія. З інших ускладнень спостерігається гострий ларингіт, бронхіоліти, носові кровотечі, зупинка дихання, пупкова, пахова грижа. Рідше виникають конвульсії і ураження головного мозку (енцефалопатія).

Як захиститися?

Оскільки кашлюк належить до керованих інфекцій, то основним методом запобігання захворюванню є специфічна профілактика. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

Найкращою профілактикою запобігання поширення кашлюку є рання ізоляція хворого аж до повного одужання. 

Оскільки збудник нестійкий в зовнішньому середовищі, актуальними є режим провітрювання приміщень, вологе прибирання, знезараження іграшок, посуду, інших предметів спільного вжитку.

Читати також: Чи варто боятися індійських вакцин. Роз'яснення волинської лікарки


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку хочуть порахувати усі дерева. Навіщо це потрібно?
Наступна новина У Ковельській лікарні відкрили оновлене відділення трансплантації
Схожі новини