На Волині гостям з Житомирщини та Буковини показали, чому варто працювати з лісівниками

Голови об’єднаних територіальних громад з Чернівецької та Житомирської областей побували на Волині, де вони навчались співпраці з лісовими господарствами.

Два десятки представників цих регіонів відвідали Волинь в рамках навчального візиту «Використання лісових ресурсів як інструмент економічного розвитку ОТГ».

Радник з регіонального розвитку Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Петро Гоцалюк каже, Волинь обрали для цього заходу неспроста. Адже саме тут громади мають найтіснішу співпрацю з лісівниками. Останні облаштовують рекреаційні пункти та зупинки, допомагають шкільним лісництвам, сплачують чи не найбільше податків у бюджети громад.

«У багатьох ОТГ є можливість розвиватись завдяки лісовим господарствам, але в інших областях це менше використовують», - пояснив Петро Гоцалюк.

На Волині – найкращі лісові рекреаційні пункти

Волинь – лідер за кількістю та якістю облаштованих у лісі рекреаційних пунктів. Гостям показали – один з найкращих – «Пролісок», що розташований біля траси у Ківерцівському лісництві.

Тут – сім альтанок, мангали, смітники, дитячий майданчик, облаштована територія.

Лісничий Андрій Зінич каже, облаштування та догляд за такими рекреаційними пунктами – справа непроста. Але зусилля себе виправдовують – люди відпочивають на призначеній для цього території і відповідно – не смітять та не розводять багать у лісі.

Гості з Чернівецької області розповіли, що таку практику пробували запровадити у них, однак, на жаль, рекреаційні пункти там не прижились і швидко втратили свій привабливий вигляд через недогляд.

Магазини «Лісовичок» – фішка волинських лісництв. Тут можна купити екологічно чисту лісову продукцію
Лісовий рекреаційний пункт «Пролісок» – один з найкращих в Україні

У найбільшому лісництві працюють не лише з деревиною

Гостям також показали найбільше на Волині та одне з найбільших в Україні Маневицьке лісове господарство. У його розпорядженні – 52 тисячі гектарів лісу.

«Хвойні насадження стають зрілими у 90 років, вільха – у 40 років, береза – у 60. Якщо ці дерева не зрізати, після цього віку дерева просто зігниють і втратять свою цінність. Так само, як у сільському господарстві. Восени картоплю потрібно викопати, інакше вона пропаде. От тільки до аграріїв ні в кого немає зауважень, а лісників постійно звинувачують, що ми знищуємо ліс. Але це зовсім не так! На місці вирубок ми обов’язково садимо нові дерева в тому ж обсязі», - каже інженер з охорони праці Ольга Пащенко.

У Маневицькому лісгоспі працюють без відходів – найменші гілочки та навіть хвою переробляють. З останньої роблять хвойний екстракт, який використовують для корисних ванн. Також у Маневицькому лісгоспі є консервний цех, де заготовляють до 60 видів продукції: варення з лісових ягід, гриби, овочі, березові соки з різними додатками. Частина йде на експорт.

Окрім цього, на території є теплиця, де вирощують зелень та овочі для місцевої їдальні, лісовий посадковий матеріал і лохину. Вона працює круглий рік.

Така різностороння діяльність приносить користь місцевим громадам.

«Ми є основним бюджетоутворюючим підприємством району. За шість місяців цього року у бюджет перерахували 25 мільйонів гривень. При цьому у нас працює 400 людей, які отримують в середньому 13 тисяч гривень», - каже Ольга Пащенко.

Маневицький лісгосп – один з найбільших в Україні

В місцевій теплиці вирощують усе – від зелені до дубів і лохини

Переробляють тут навіть найменші гілочки

У працівників є кухня, душові та роздягальні

Продукція консервного цеху

Лікувальний хвойний екстракт – місцева гордість

Голови ОТГ з Житомирщини та Буковини готові переймати досвід

Також гостям показали Городоцьку школу, чиї вихованці шкільного лісництва посідають призові місця на всеукраїнських змаганнях. Діти тут не лише вирощують екзотичні рослини, а й роблять картини та скульптури з власноруч стабілізованого моху.

Прочитати більше про незвичні уроки у городоцькій школі можна тут.

Насамкінець голови житомирських та чернівецьких громад побували у Прилісненській ОТГ. Тут саме будують нову амбулаторію та готуються до відкриття ЦНАПу.

«Дуже цікава поїздка вийшла. Побачив багато речей, які думаю запровадити у нас. У нас в лісництвах переробляється лише деревина, а тут і заготівля ягід, і переробка їх, виготовлення екстракту. Зараз світ такий, що одним видом бізнесу не варто займатись, потрібна багатовекторність. Тому нам було дуже цікаво побачити, як це організовано на Волині», - каже голова Миропільської громади, що на Житомирщині, Валерій Гиндич.

Городоцька школа славиться своїм шкільним лісництвом
У шкільній бібліотеці росте… бананова пальма
Місцеві діти творять зі стабілізованого лісового моху

Майбутня прилісненська амбулаторія
У Прилісному готуються до відкриття ЦНАПу

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Справа задля успіху. Як Волинський обласний центр зайнятості співпрацює з ОТГ
Наступна новина З ялинкою, кокосом і Putin Huilo: топ 5 найоригінальніших смаків пива на луцькому фестивалі
Схожі новини