На Волині продовжується ріст захворюваності на грип та ГРВІ. Погіршення епідемічної ситуації може тривати ще декілька тижнів, прогнозують медики.
Про це інформують у Волинському обласному лабораторному центрі МОЗ.
Зараз інтенсивний показник захворюваності вищий епідемічного порогу на 38%, що відповідає високому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Епідемічні пороги перевищені на усіх адміністративних територіях.
Найбільший ріст захворюваності відбувся серед дітей – на 43 %. Серед дорослого населення – на 27 %.
За останній тиждень на грип та ГРВІ (сумарно) захворіли понад 10 700 осіб, що майже на 2,4 тис. осіб більше, ніж попереднього тижня.
Із числа хворих понад 7 тис. – це діти до 17 років (66 %). Кількість госпіталізованих із приводу ГРВІ збільшилась на 32 % і становить 375 проти 285 осіб попереднього тижня.
У Луцьку за 6-й тиждень 2020 року зареєстрували понад 3,2 тис. випадків грипу та ГРВІ проти 2,7 тис. попереднього тижня. Інтенсивний показник захворюваності перевищив епідемічний поріг на 30 %. Госпіталізовано 107 мешканців обласного центру, що на 9 % більше ніж попереднього тижня.
Нагадаємо, усі луцькі школи пішли на карантин із 3 лютого. 7 лютого карантинні заходи продовжили ще на три дні.
За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру, у двох хворих (дитина 10 років та жінка 48 років з діагнозами «грип») із Маневицького району отримано позитивні результати, визначено вірус грипу типу А(Н1)pdm09).
В області зареєстрували летальний випадок від ускладнень грипу типу А(Н1)pdm09. Померла 49-річна мешканка Луцька, в якої діагностували двобічну пневмонію.
2020 року в області зареєстровано 75 випадків грипу (Горохівському, Луцькому, Володимир-Волинському, Маневицькому, Ківерцівському районах та м.Луцьку).
Поради від Центру по контролю та профілактиці захворювань США (CDC)
- Уникайте близького контакту. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, котрі хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб уберегти їх від хвороби.
- Захворіли – лишайтеся вдома. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
- Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
- Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
- Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів – як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
- Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очищуйте та дезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтесь вдома або на роботі. Це особливо важливо, якщо у приміщенні перебуває хворий. Будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води, повноцінно харчуйтеся та висипайтеся.