Спеціаліст з університету Сассекса в Великобританії Дженні Морріс пояснила, чому люди схильні до обжерливості. Про це повідомляє Сьогодні з посиланням на The Conversation.
Відзначається, що переїдання визначають кілька чинників. Перший з них – розмір порції. Чим більше їжі на тарілці, тим імовірніше, що людина все з'їсть.
Іншим важливим фактором обжерливості є різноманітність страв на столі. Згідно з результатами досліджень, якщо стіл "ломиться від страв", людина з'їдає в чотири рази більше.
На переїдання впливають перегляд телевізора і читання під час прийому їжі, а також вживання алкоголю і поведінка людей, що зібралися за столом. Коли людина відволікається, він гірше усвідомлює момент насичення, в зв'язку з чим їсть більше, пояснила фахівець.
Схоже діє алкоголь, через який мозок пізніше отримує сигнал про насичення.
Крім того, коли людина їсть в компанії, вона несвідомо "приміряє" на себе харчові звички інших людей, прагнучи спробувати все, що подобається сусідам по столу, що також сприяє переїданню.
Щоб уникнути впливу згаданих факторів і не переїдати, слід фокусуватися виключно на їжі під час трапези, підсумувала Морріс.