Петро Порошенко відвідав Волинь: як це було. ФОТО

Петро Порошенко на Волині

Президент України Петро Порошенко 8 липня побував у Волинській області, аби вшанувати загиблих у польсько-українському конфлікті 1943-1944 років.

У другій половині дня кортеж гаранта у складі трьох гвинтокрилів прилетів у село Гончий Брід Ковельського району – село, яке практично повністю знищили на Водохреще у 1944 році.

Тут Петро Порошенко поклав квіти до пам’ятника загиблим внаслідок нападу. Опісля пролунав Гімн, і Президент розпочав промову.

«Я сьогодні хочу, щоб уся Україна почула, весь світ почув, що трагедія Гончого Броду, так само як і Волинська трагедія загалом, є болісним і повчальним історичним уроком для двох народів, для українського народу і для польського, - сказав Порошенко, зазначивши, що він опинився тут відразу після поїздки у село Сагринь Люблінського воєводства, де відкрили пам’ятник українським жертвам, які загинули на Холмщині. – Цього візиту українського президента Холмщина чекала багато років. Це дуже символічний знак, що ми шануємо і пам’ятаємо кожного без вини вбитого. Два наші народи – український і польський – об’єднані спільним минулим. І зараз, коли Україна впевнено крокує в Європу, ми маємо міцні стосунки і ми маємо спільне європейське сьогодення і майбутнє».

Президент також додав, що його позиція як керівника держави полягає у тому, що будь-який злочин проти мирного населення не повинен бути виправданим, тож гарант засуджує злочини проти українців та поляків.

«Вічна пам'ять кожному українцю! Вічна пам'ять кожному поляку!» – наголосив глава держави, подякувавши всім волинянам за те, що бережуть пам'ять про загиблих з обох боків конфлікту. Зі слів Петра Порошенка, документи ляжуть в архів, політичні непорозуміння вирішаться, а біль втрат залишиться.

Опісля місцевий житель Володимир Янко поділився спогадами про трагедію, під час якої втратив батька.

Володимир Янко

«Біля нашого села жили поляки. Поляки і українці дружно жили, ніякого насильства і погроз не було, а були загарбники, зайшли на наше землю, вони все зробили для того, щоб посварити польський і український народи. Це їм вдалося», - сказав чоловік, зазначивши, що через стільки років від тих подій треба відновити злагоду між сусідами.

Священик Михаїл Долинський відслужив панахиду, після чого Президент зайшов усередину церкви.

Перед тим, як сісти на вертоліт, Петра Порошенка довго не відпускали селяни, розмовляли з ним, робили селфі, тиснули руки, а потім заспівали йому пісню «Волинь моя».

Місцеві жителі розповіли «Першому», що так масштабно вшановують потерпілих у польсько-українському конфлікті лише цього року, натомість щорічно у день нападу на село у церкві відбувається відправа, під час якої згадують усіх загиблих поіменно. У Гончому Броді ще живуть люди, які пам’ятають цей трагічний день, про який вони кажуть, що «кров текла ріками». За словами очевидців, спалили практично всі двори та вбили 73, а то й більше людей.

Нагадаємо, що вранці 8 липня на Волинь приїхав також польський президент Анджей Дуда, а 6 липня на вшанування постраждалих у Волинській трагедії завітав віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

Текст: Наталя ХВЕСИК (Перший)
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ (Перший)

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Унікальні світлини зруйнованих волинських храмів
Наступна новина Собака підтримував жінку, яка народжувала вдома
Схожі новини