Головне управління ДФС у Волинській області заперечує свою причетність до «шаленого тиску» на діяльність фірми депутата Луцької міської ради Петра Нестерука «Полісся-Трейд».
Нагадаємо, раніше Нестерук заявив, що на нього і його бізнес продовжуюється систематичний тиск з боку окремих ЗМІ та Головного упраління ДФС у Волинській області.
Натомість головне управління ДФС у Волинській області запевняє, що здійснює свою діяльність винятково в межах правового поля, зокрема керуючись принципами державної служби як політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на інтереси громадян, держави і суспільства.
«Тож заяви окремих політиків, котрі водночас здійснюють бізнес-діяльність, щодо «шаленого тиску» з боку ДФС нібито на замовлення певної політичної сили не відповідають дійсності та не мають жодних обґрунтованих підстав, - запевняє начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.
- Моя позиція, як представника органів державної податкової служби з більш як двадцятирічним досвідом роботи, однозначна: фахівці ДФС завжди зобов’язані діяти в межах закону».
За словами керівника волинських податківців, всі перевірки та інші заходи, які проводилися протягом останніх двох років щодо ТзОВ «Полісся-Трейд», здійснювалися на підставі наявної інформації про можливі порушення при реалізації підакцизної продукції, зокрема про суттєві зловживання інформували представники громадськості та ЗМІ.
Вилучення основних документів підприємства та арешт майна відбувалося в рамкам досудового розслідування згідно Кримінально-процесуального кодексу та на підставі ухвали суду. Рішення суду про повернення майна виконувалося в строки, передбачені законом.
«Щодо виняткової уваги фахівців ДФС до підприємства «Полісся-Трейд», про яку заявляє його власник, то протягом останніх двох років контрольно -перевірочні заходи проводилися на 27 суб’єктах господарювання, які здійснюють оптову торгівлю підакцизною продукцією.
Зокрема, у 2016 році фактичні та планові перевірки відбулися на 11 таких суб’єктах господарювання-оптовиках, у 2017 році – у 13 платників. З початку 2018 року фахівці управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів провели 3 документальні перевірки 3 суб’єктів господарювання, які реалізують алкогольні напої та тютюнові вироби великими партіями», – інформують у ДФС.
У січні-лютому 2018 року загалом проведено 41 фактичну перевірку суб’єктів господарювання, що займаються роздрібною та оптовою торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами.
За їх результатами встановлено 72 порушення чинного законодавства основними з яких були торгівля алкоголем за цінами нижчими від мінімальних (20 порушень), торгівля без ліцензії (14 фактів), реалізація алкоголю немаркованих марками акцизного податку встановленого зразка (9 фактів).
«Відтак, твердження власника підприємства «Полісся-Трейд» щодо тиску з боку податкової та про «політичну боротьбу в площині бізнесу» за участю органів ДФС, необґрунтовані та упереджені», – запевняють волинські податківці.
Довідково: на Волині за фактами незаконного обігу підакцизних товарів та в рамках операції "Акциз-2018" обліковано 2 кримінальні провадження (за ст.204 та ст.199 КК України). В ході досудового розслідування у кримінальних провадженнях проведено 7 активних заходів (3 огляди та 4 обшуки).
Виявлено та припинено діяльність 1 підпільного цеху з виробництву фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів. Жодних активних заходів, зокрема обшуки, співробітники податкової міліції цього року на ТЗОВ «Полісся-Трейд» не проводили.