Помічник ветерана в Рожищі: з якими питаннями звертаються

Понад місяць в Рожищенській громаді працює фахівець з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Сергій Данилюк.

На сторінці громади розповіли, з якими питаннями найчастіше звертаються до цього фахівця.

Треба сказати, що основне завдання так званого помічника ветерана – індивідуальний супровід ветеранів та сприяння у реалізації їх можливостей, прав, гарантій, пільг, всебічна допомога у їх повноцінній адаптації до мирного життя.

Більшість звернень, з якими зверталися за цей час військові, ветерани війни та члени сімей безвісти зниклих захисників, стосувалися роз’яснень щодо можливих пільг на оплату комунальних послуг та їх оформлення, – розповідає Сергій Данилюк.

На прийомі у фахівця з супроводу ветеранів був Олег Володавчик. Він – колишній військовий 35-ї бригади морської піхоти ЗСУ, котрий воював на Херсонському напрямку, пройшов сумнозвісні Кринки, вижив, хоч і отримав важку контузію і, як результат, – інвалідність III групи внаслідок війни.

Олег Володавчик звернувся до нас за роз’ясненнями щодо можливих пільг з питань забезпечення ветеранів житлом. Ми провели консультацію щодо можливого отримання ветеранами житлових пільг. А також додаткового запропонували Олегу Григоровичу поспілкуватися з психологом Світланою Кобзар, адже помітили у чоловіка порушення мовлення, нестійкий емоційний стан. Після проведених психологічних методик, психолог зауважила на доцільності проходження реабілітації, спрямованої на покращення фізичного стану, відновлення психічної рівноваги ветерана, – розповідає помічник ветерана Сергій Данилюк.

На запит про необхідність реабілітації для військового відгукнувся Центр оздоровлення та відпочинку «Барвінок», що знаходиться неподалік від міста Новий Розділ Львівської області та організований представниками громади Адвентистів сьомого дня.

Я з великим задоволенням пройшов десятиденний курс реабілітації у «Барвінку». Оздоровчі процедури, прогулянки на свіжому повітрі, духовне спілкування, вправи на покращення фізичного стану – все це сприяло відновленню моєї психічної рівноваги. Я подолав проблеми з мовленням, майже не заікаюся. Фізичний стан мій став задовільним. Тому прийшов подякувати і помічнику ветерана, і психологу за розуміння та допомогу.

«Ветеранам, які повертаються з війни, дуже важлива підтримка не лише рідних людей. Можливість бути почутим – ось що для нас головне. І якщо є людина, яка вислухає твої проблеми, дасть пораду та допоможе у їх вирішенні – це великий плюс», – так відгукується про нововведену посаду Олег Володавчик.

Тому в міськраді нагадують ветеранам, демобілізованим, членам родин загиблих, якщо вам потрібна допомога, звертатися до фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Чим можуть допомогти:

  • консультації щодо отримання соціальних пільг, виплат і компенсацій.
  • супровід у питаннях працевлаштування та професійного навчання.
  • підтримка у взаємодії з державними установами та громадськими організаціями.
  • допомога в отриманні медичних послуг, реабілітації та психологічної підтримки.
  • організація участі в програмах адаптації, тренінгах та інших заходах.

Контактна інформація: 096-1814282

КУ «Центр соціальних служб» Рожищенської міської ради (м. Рожище, вул. Грушевського,12).


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Було багато поранених...» – військовий медик, який мріє стати анестезіологом
Наступна новина Одна категорія військовозобов'язаних виїздитиме за кордон по-новому