Про що можуть розповісти ваші очі

Співробітники Університету Джона Хопкінса (США) довели, що люди, які мають проблеми з очима у 60-річному віці, з більшою ймовірністю будуть страждати від нейродегенеративних захворювань у майбутньому.

До виникнення когнітивних розладів призводять як пошкодження великих артерій мозку, так і порушення в роботі дрібних кровоносних судин. На жаль, через невеликі розміри спостерігати за станом цих судин вкрай складно, і це сильно ускладнює діагностику втрати пам'яті на ранніх стадіях, передає Радіо Максимум

Американські вчені припустили, що вони зможуть зрозуміти всі процеси, що відбуваються в головному мозку, за допомогою огляду очного яблука, адже кровоносні судини в мозку й очах мають схожу анатомічна будова.

В експерименті взяли участь 12 317 осіб, які пройшли тести на пам'ять і мислення на самому початку дослідження, 6 років потому і через 20 років після заповнення першої анкети. Приблизно через три роки після початку роботи вчені зробили знімки сітківки очей добровольців, яким на той момент було близько 60 років.

В цілому у 11 692 чоловік не було виявлено ознак ретинопатії (ураження сітківки очного яблука), у 365 осіб були знайдені легкі форми ретинопатії, і у 256 – помірні або серйозні пошкодження сітківки.

Далі фізіологи проаналізували результати всіх трьох тестів і з'ясували, що люди з запущеною формою ретинопатії були більш схильні до втрати пам'яті та до уповільнення розумових процесів, ніж ті, чиї очі були абсолютно здорові.

У пацієнтів з помірними ураженнями спостерігалися відхилення на 1,22 пункту за спеціально розробленою шкалою, хоча стандартне відхилення з плином часу становить 0,91 пункту. А після врахування тих, хто з якихось причин пропустив одне з випробувань на перевірку ментального стану, було доведено, що різниця між здоровими людьми та людьми, які відчувають труднощі, дорівнювала 0,57 одиницям відхилення.

До речі, попереднє дослідження, під час якого використовувалися ті ж методи, показало, що вплив діабету на якість роботи мозку становить відхилення в 0,21 пункту.

"Якщо наші висновки будуть підтверджені, ці відмінності в стані сітківки допоможуть нам більш точно оцінити, яка кількість дрібних пошкоджень кровоносних судин сприяє розвитку нейродегенеративних захворювань", – говорить автор праці, професор Університету Джона Хопкінса Дженіфер Діл (Jennifer Deal).

Наразі підтвердити їх заважає той факт, що знімки робилися тільки на одному оці.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Швейцарія закрила всі ресторани Макдональдс
Наступна новина Порошенко заявив, що ситуацію з газопостачанням в Україні вдалося стабілізувати
Схожі новини